Zespół Szkół

w Szprotawie

Informacje

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół, w skład której wchodzi Gimnazjum nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Szprotawie. Z naszej witryny dowiesz się o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach uczniów oraz znajdziesz informacje na temat naszej placówki.

Aktualności

ANDRZEJKI W ZESPOLE SZKÓŁ

W czwartek 27.11.2014 r. uczniowie Zespołu Szkół bawili się w rytmie skocznej dyskotekowej muzyki z okazji Andrzejek. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16 30. Dzieci świetnie się bawiły. Tańczyły w rytm znanych melodii, brały udział w konkursach i zabawach. W międzyczasie miały możliwość poznania swojej przyszłości. Dowiedziały się, jaki zawód będą wykonywać i kto jest wybranką lub wybrankiem serca. Oczywiście wszystkie wróżby brane były z przymrużeniem oka. Wszystkim dopisywał świetny humor.

więcej zdjęć


Sukcesy badmintonistów

Po raz kolejny badmintoniści z Zespołu Szkół w Szprotawie udowodnili, że w tym sporcie czują się naprawdę mocno. Dnia 15.11.2014r. w Świebodzinie odbył się międzywojewódzki turniej badmintona w którym byli zawodnicy m.in. z: Wolsztyna, Nowego Tomyśla, Babimostu, Świebodzina, Golic, Zielonej Góry, Sulęcina i Szprotawy. Mecze były podzielone w różnych kategoriach wiekowych oraz na płeć (I-II kl SP, II-IV kl SP, V-VI kl SP, oraz Gimnazja). Naszą Szkołę reprezentowali: Patrycja Rabska, Kacper Suchan, Filip Frankowski, Julia Fandrych, Karol Czarny, Marcel Rajski, Oliwia Rudek, Patrycja Homska, Roksana Osipczuk, Kamila Kuszlewska, Marcin Jankowiak i Sebastian Chudzik. Największą niespodziankę sprawił Marcel Rajski który nie dał najmniejszych szans przeciwnikom i zdobył pierwsze miejsce w kategorii chłopców kl. V -VI, w tej samej kategorii Karol Czarny w meczu finałowym o III miejsce przegrał 14:15 i uplasował się na IV pozycji. Bardzo dobrze spisała się Patrycja Rabska która jest nowym narybkiem szkoły w badmintonie. Patrycja wywalczyła II miejsce w kat III - IV kl. SP. Nie zawiodły dobrze znane nam gimnazjalistki: Oliwia Rudek zajęła II miejsce, a Patrycja Homska III miejsce w kategorii Gimnazja. Po turnieju została rozegrana loteria fantów w której wszyscy zawodnicy z Gim 2 i SP 2 w Szprotawie wylosowali trafny los (piłki, koszulki, witaminy, froty, owijki) Jestem zadowolony ze swoich sportowców. Jesteśmy bardzo małą szkołą a mamy coraz większe sukcesy relacjonuje Krzysztof Hasiuk trener badmintonistów ze szprotawskiej "Dwójki". W tym roku trwa u nas akcja Animator Sportu, w której młodzież doskonali swoje cechy motoryczności. Chciałbym serdecznie podziękować rodzicom za sfinalizowanie wyjazdu do Świebodzina a szczególnie W. Rajskiej i T. Rabskiemu którzy pomogli zorganizować ten wyjazd.

więcej zdjęć


uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości

11 listopada 2014 rok to 96. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Uczniowie Zespołu Szkół im. Wojska Polskiego, przy ul. Sobieskiego 58 w Szprotawie aktywnie włączyli się w organizowane na terenie Szprotawy uroczystości. Rano dwie uczennice: Kamila Krupa i Patrycja Rabska pod opieką pani Agnieszki Śliwińskiej wzięły udział w montażu słowno – muzycznym pt. "Pamiętamy” przygotowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szprotawie. W uroczystości udział wzięli burmistrz Józef Rubacha, zastępca burmistrza Paweł Chylak, szprotawscy harcerze, Dyskusyjny Klub Książki, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz uczniowie szprotawskich szkół. Podczas uroczystości można było posłuchać wiersze patriotyczne oraz piosenki harcerskie. Na zakończenie wystąpił krakowski bard Paweł Orkisz. Poczet sztandarowy Zespołu Szkół im. Wojska Polskiego w Szprotawie wziął udział w Uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. WNMP, a później także w Uroczystym apelu z udziałem kompanii honorowej 11 Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Zygmunta Sadowskiego z Żagania, Władz Szprotawy i Szprotawskiej Orkiestry Dętej. Szkołę w poczcie reprezentowali: Aleksandra Bojarska, Oliwia Rudek i Maciej Jarzembowski pod opieką pani Krystyny Weber. Wieczorem w Szprotawskim Domu Kultury, podczas uroczystego koncertu wystąpił zespół muzyczny oraz zespół taneczny przygotowany przez panią Halinę Józefowską. Uczniowie zaprezentowali piosenkę "Jeszcze jeden mazur dzisiaj” oraz taniec współczesny "Marzenia się spełniają”.

więcej zdjęć


Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół im. Wojska Polskiego w Szprotawie w dniu 07.11.2014 r. odbył się uroczysty apel. Zaprezentowano na nim montaż słowno - muzyczny przygotowany przez klasę II A gimnazjum (wych. Krystyna Weber) i klasę II szkoły podstawowej (wych. Małgorzata Soroka) oraz zespół wokalny pod kierunkiem Urszuli Stochel - Matuszak. Apel uświetnił występ zespołu wokalnego z 11 Batalionu Dowodzenia im gen. broni Zygmunta Sadowskiego w Żaganiu. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Szprotawy - pan Józef Rubacha, wiceburmistrz - pan Paweł Chylak, Przewodniczący Rady Miasta - pan Andrzej Skawiński oraz ppłk Dariusz Lesiuk. Uroczystość miała charakter podniosły i wzruszający. Wyjątkowym momentem był hymn zaintonowany przez burmistrza Józefa Rubachę i odśpiewany z wielkim zaangażowaniem przez całą społeczność szkolną. Niezapomniane wrażenia pozostawił zespół wojskowy "Na fali", śpiewając znane i popularne piosenki żołnierskie.

więcej zdjęć


II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wojskowej

W dniu 07.11.2014 r. Zespół Szkół im. Wojska Polskiego w Szprotawie we współpracy z 11 Batalionem Dowodzenia im. gen. broni Zygmunta Sadowskiego zorganizował II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wojskowej. To ważne wydarzenie uświetnili swoją obecnością: z-ca burmistrza Szprotawy Paweł Chylak, por. Krzysztof Jędrys, st. chor. Mariusz Gawroniuk, mł. chor. Jerzy Zajdel, którzy pełnili funkcją jurorów. Przewodniczącym jury był Włodzimierz Tuz. W konkursie wzięły udział duety ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Szprotawa i Małomice. Wykonawców oceniano w trzech kategoriach. Jury wyłoniło najlepsze duety. W kategorii klas I - III szkoły podstawowej I miejsce zajął duet ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie: Aniela Stępień i Bartłomiej Bębenek. II miejsce - SP Chichy: Zuzanna Siewierska i Anastazja Wójcik, a III miejsce – SP Siecieborzyce: Karol Kenigsberg i Paweł Radzimski oraz SP Długie: Amelia Bargielska i Nikola Nurkowska. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali uczniowie ze SOSW: Aneta Tomaszewicz i Oskar Kogut. W kategorii II - klas IV - VI szkoły podstawowej zwyciężyli: Emila Stodulska i Agnieszka Kukulka z SP w Lesznie Górnym, II miejsce - Magdalena Bargielska i Klaudia Becla z SP w Długiem, a III miejsce - Wiktoria Szpyrka i Krzsztof Sulik z SP w Chichach. W kategorii III - klas I - III gimnazjum I miejsce zdobył duet: Anna Mariya Bunzylo i Kamila Wiśniewska z ZSP Gimnazjum nr 3 w Szprotawie, II miejsce - Aleksandra Komisaruk i Katarzyna Grono z Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach, a III miejsce Martyna Jajko i Klaudia Koleśniczenko z Gimnazjum w Małomicach oraz Sabina Ławnicka i Natalia Niziałek ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali również pamiątkowe dyplomy. Atrakcją konkursu był występ zespołu wojskowego, który brawurowo wykonał popularne i znane piosenki oraz krotki program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły i zespołu tanecznego. Goście, uczestnicy i widzowie świetnie się bawili i wysoko ocenili organizację i przebieg imprezy. Konkurs Piosenki Wojskowej okazał się przedsięwzięciem ciekawym i godnym kontynuowania. Do zobaczenia za rok. Konkurs przygotowały: Halina Józefowska, Krystyna Weber oraz Urszula Stochel - Matuszak.

więcej zdjęć


NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół dzięki partnerstwu z Miejską Biblioteką Publiczną w Szprotawie przystąpiła do Programu Biblioteki Narodowej – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2

Strategicznym celem priorytetu jest wspieranie w formie partnerstwa bibliotek publicznych i bibliotek szkolnych dostępu do nowości wydawniczych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz kształtowania postaw/nawyków korzystania z wiedzy i informacji pozyskanych z szeroko rozumianej literatury. Program jest nowym elementem polityki bibliotecznej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014 – 2020 w zakresie wzmocnienia potencjału bibliotek publicznych i szkolnych. Jego założeniem jest wypracowanie partnerstwa i modelu współpracy bibliotek publicznych i szkolnych w celu zwiększenia poziomu/zasięgu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz poprawy jakości obsługi czytelniczej tych grup. Partnerstwo bibliotek publicznych z bibliotekami szkół podstawowych i gimnazjów daje szansę zniwelowania niekorzystnych zjawisk związanych z obserwowanymi w badaniach czytelniczych tendencjami. Przyjmuje się, że spadek zainteresowania czytaniem, przypada na IV klasę szkoły podstawowej oraz początkowy etap nauki w gimnazjum. Długofalowym efektem priorytetu powinno być podnoszenie kompetencji czytelniczych i rozbudzanie potrzeb literackich, upowszechnianie dostępu do nowości wydawniczych, wzmacnianie pozytywnego obrazu i prestiżu aktywności społecznej wynikającej z czytania książek oraz wspieranie różnych form czytelnictwa. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowe 94 książki na kwotę 2225,66 zł.

więcej zdjęć


ZAJĘCIA Z ŻOŁNIERZAMI

4 listopada 2014 r. odbyły się zajęcia z żołnierzami z 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu w ramach obchodów Tygodnia Patrona w naszej szkole. St. kpr. B. Szałaj pokazał uczniom klas I - III szkoły podstawowej wyposażenie indywidualne każdego żołnierza. Wszyscy uczniowie mogli włożyć na siebie hełm oraz kamizelkę. Kpr. G. Bugała oraz st. kpr. S. Sikora przedstawili uczniom klas IV - VI prezentację o funkcjonowaniu i strukturach Wojska Polskiego. Uczniowie zdobywali także wiedzę o stopniach wojskowych. St. szer. K. Markowicz i mł. chor. J. Zajdel omówili prezentację o sprzęcie wojsk łączności i informatyki znajdującym się na wyposażeniu wojska. Zajęcia były prowadzone przez żołnierzy dla młodzieży gimnazjalnej.

więcej zdjęć


ZAWODY STRZELECKIE

W ramach Tygodnia Patrona w naszej szkole zostały przeprowadzone wewnątrzszkolne zawody  strzeleckie dla uczniów gimnazjum. Uczniowie strzelali z karabinka sportowego kbks. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy II A - Marcin Jankowiak zdobywając 40 pkt. Druga w kolejności była uczennica klasy I B - Roksana Osipczuk z łączną liczbą punktów 39. Trzecie miejsce równorzędnie zajęli Andrzej Kulszewski z klasy III oraz Natalia Kotlecka z klasy II B (37 pkt.). Opiekunkami drużyny były panie: Bogumiła Marcinkiewicz oraz Monika Twardziak - Kocik.

więcej zdjęć


spotkanie autorskie z pisarką dziecięcą – Melanią Kapelusz

04 listopada 2014 r. Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie do udziału w spotkaniu autorskim z pisarką dziecięcą – Melanią Kapelusz. Melania Kapelusz jest autorką dwutomowego cyklu książek o przygodach rezolutnej Kingi – pt. "Kinga i co z niej wyrośnie” oraz "Kinga i jak ją rozgryźć”, a także zbioru opowiadań o trzynastu maleńkich braciach pt. "Krasnoludki”. Wspólnie ze Świerszczykiem, tytułowym bohaterem magazynu dla dzieci, pisze jego pamiętnik, który ukazuje się co dwa tygodnie na łamach pisma. W książeczce pt. "Koty” opowiada historie z pewnego podwórka, a wspólnie z Dynią i Stefankiem rozwiązuje tajemnice pewnej sąsiadki. Podczas spotkania dzieci wysłuchały kilku opowiadań z tomu "Koty, czyli historie z pewnego podwórka” oraz "Krasnoludki”, a także "Z pamiętnika pewnego Świerszczyka”. Pisarka opowiadała o swojej pracy, rozmawiała z dziećmi na temat przyjemności i korzyściach płynących z czytania. Na zakończenie, dzieci zadawały pytania i otrzymały autografy.

więcej zdjęć


WYCIECZKA W KARKONOSZE

20 października klasy III a, III b i IV były na wycieczce w Sobieszowie. Pod czujnym okiem pań: Krystyny Weber, Sylwii Koreckiej, Neli Sakuty, Alicji Wojtowicz oraz Haliny Józefowskiej uczniowie zdobyli górę Chojnik. Był to niemały wysiłek, ale i wielka radość po osiągnięciu celu. Na szczycie góry znajdują się ruiny zamku Chojnik. Zanim dzieci zwiedziły obiekt wysłuchały historii zamku oraz jedną z legend. Następnie z wielką uwagą obejrzały wszystkie zakątki ruin. Wielką atrakcją był pręgierz znajdujący się na dziedzińcu, przy którym uczestnicy wycieczki robili pamiątkowe zdjęcia. Potem z wielką obawą i ciekawością wszyscy wspięli się po stromych schodach na wieżę, z której podziwiali piękną panoramę Karkonoszy. Po zejściu z Chojnika udaliśmy się do Jeleniej Góry. Tam w restauracji McDonald`s zjedliśmy ulubione potrawy. Po posiłku, najedzeni i zadowoleni z wycieczki wróciliśmy szczęśliwie do ukochanej Szprotawy.

więcej zdjęć


Jesienne Spotkania Rodzinne

18 października 2014 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Szprotawie "Jesteśmy aktywni" zorganizowało kolejny piknik "Jesienne spotkanie rodzinne" na terenie ZS w Szprotawie. Do współpracy stowarzyszenie zaprosiło zaprzyjaźniony 11 Batalion Dowodzenia w Żaganiu. Piknik otworzył pan Bartłomiej Grono życząc wszystkim, dobrej zabawy. Na spotkaniu nie zabrakło pajdy chleba ze smalcem i domowych przetworów oraz słodkiego poczęstunku. Wszyscy ze smakiem zjedli także grillowanej kiełbaski. Na zakończenie spotkania odbyło się tradycyjne już przeciąganie liny. Dopisały nie tylko humory uczestników Jesiennych Spotkań Rodzinnych, ale i pogoda.

więcej zdjęć


Pasowanie na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej

Dnia 17 października 2014 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie na Uczniów. Zaszczycili nas swoją obecnością burmistrz Szprotawy - pan Józef Rubacha oraz kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Szprotawie - pan Sylwester Chocholski. Najpierw odbyło się ślubowanie, następnie pani Dyrektor Alicja Wojtowicz pięknym ołówkiem pasowała dzieci na uczniów. Dzięki temu nasza brać uczniowska powiększyła się o 41 osób. Aby uczniowie dobrze czuli się w naszej szkole starsi koledzy i koleżanki z klasy II wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Soroką złożyli życzenia i wręczyli upominki. Punktem kulminacyjnym były występy pierwszaków. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny przygotowany przez wychowawczynię p. Ewę Czaplę i Danutę Ronij. Na zakończenie programu artystycznego zaprezentowali sie tancerze z zespołu "Iławianie" prowadzonego przez p. Halinę Józefowską. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów klas pierwszych.

więcej zdjęć


Dzień Nauczyciela w Zespole Szkół w Szprotawie

13 października 2014 r. w sali gimnastycznej uczniowie klasy IV szkoły podstawowej (wych. p. S. Korecka) oraz II B gimnazjum (wych. p. B. Marciniak) zaprezentowali program artystyczny dedykowany wszystkim pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci recytowały wiersze, odgrywały scenki z życia szkoły, śpiewały piosenki i tańczyły - wszystko dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji ich święta w dniu 14 października. Były także laurki i życzenia składane przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy sukcesów, cierpliwości i wytrwałości w trudnej codziennej pracy z uczniowską bracią.

więcej zdjęć


Sport łączy mimo trudnej historii obu narodów

W dniu 09.10.2014r. przyjechała do Szprotawy wraz z aktualnym mistrzem świata w kick boxingu Necati Türkdönmez grupa niemieckiej młodzieży z partnerskiego miasta Gevelsberg. Młodzieżową delegację z Gevelsbergu powitał uroczyście w ratuszu zastępca burmistrza Szprotawy pan Paweł Chylak. Podczas spotkań z polską młodzieżą odbywały się pokazy sportowe i wspólne treningi. W grupie były także osoby utalentowane muzycznie. Stwarzało to okazję, aby spędzać wspólne wieczory w ramach polsko-niemieckich animacji muzycznych. Polska młodzież wraz ze swoimi niemieckimi rówieśnikami brała także udział w licznych grach integracyjnych, zwiedzała Szprotawę i zapoznała się z polsko-niemiecką historią miasta i okolic. Był również wyjazd do Muzeum Obozu Koncentracyjnego Gross Rosen w Rogoźnicy. Uczestnicy zapoznali się tam także z elementami dziedzictwa wspólnej historii tego regionu i martyrologii społeczeństwa polskiego i europejskiego podczas II wojny światowej. Po tak bogatym programie młodzież polska pożegnała uczestników projektu z Niemiec. Goście zaprosili natomiast naszych uczniów i studentów na rewizytę do Gevelsbergu. Polsko-niemiecką wymianę młodzieży współorganizowali nauczyciele z Gimnazjum nr 2 w Szprotawie Kamila Kloc i Krzysztof Hasiuk oraz z Karlheinz Berger Frerich i Jakub Boryna z Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Wymiany w Szprotawie. Informacji dla osób zainteresowanych udziela koordynator projektu "Polsko-Niemieckie Centra Kształcenia i Wymiany w Szprotawie i Sprembergu” Jakub Boryna, ul. Krasińskiego 23, 67-300 Szprotawa, tel. (00 48) 68 414 53 56, e-mail: centrum@ckiwszprotawa.eu

więcej zdjęć


Tydzień chleba na zakwasie

W dniach od 6.10 do 10.10.2014 r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień chleba. 9 października na długiej przerwie wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli możliwość skosztowania chleba z masłem. Uczniowie z klasy I a i b oraz II szkoły podstawowej uczestniczyli w dniach 9 i 10 października w wycieczce do piekarni. Już po raz kolejny promujemy zdrowe odżywianie.

więcej zdjęć


Konferencja w Karpaczu - "Więcej – lepiej – mądrzej"

W dniach 03 – 06.10.2014 odbyła się konferencja w Karpaczu w ramach projektu "Więcej – lepiej – mądrzej”, który jest realizowany przez Towarzystwo Uniwersytetów Ludowych Lubuski Oddział Regionalny w Kożuchowie. Projekt skierowany jest do liderów społeczności lokalnych a jego celem jest wzmocnienie potencjału organizacji pozarządowych. Do współpracy została zaproszona Sarah Födisch, praktykantka z Niemiec, która odbywa półroczną praktykę w naszej szkole w ramach współpracy z Centrum Kształcenia i Wymiany w Szprotawie, którego koordynatorem jest Jakub Boryna. Wraz z opiekunem stażu Kamilą Kloc przygotowały prezentację multimedialną dotyczącą opieki socjalnej w Niemczech w porównaniu z Polską. Prezentacja niezmiernie zainteresowała uczestników i została nagrodzona gromkimi brawami.


polsko - niemiecki projekt historyczny

W dniu 30.09.2014r. odbył się polsko-niemiecki projekt historyczny. Szprotawska młodzież z Gimnazjum nr 2 wraz z przebywającymi na sześciomiesięcznych praktykach w naszym mieście studentkami z Niemiec oraz nauczycielką Kamilą Kloc brała udział w różnych grach integracyjnych, zwiedzała Szprotawę i zapoznała się z polsko-niemiecką historią miasta. Bardzo ważnym punktem programu był wyjazd do Muzeum Jeńców Wojennych w Żaganiu. Uczestnicy zapoznali się tam z elementami dziedzictwa wspólnej historii tego regionu i martyrologii społeczeństwa polskiego podczas II wojny światowej. Powyższy projekt odbył się w ramach cyklu zaplanowanych przedsięwzięć, które będą się odbywać z udziałem niemieckich praktykantek do końca lutego 2015r. Szczegółowych informacji dotyczących projektu udziela koordynator Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia i Wymiany Jakub Boryna, tel. 68 414 53 56, centrum@ckiwszprotawa.eu. Obszerniejsza galeria zdjęć z przystani kajakowej znajduje się na stronie CKiW Szprotawa: www.ckiwszprotawa.eu


SPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ NOWAK

23.09.2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Nowak, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka z wykształcenia jest pedagogiem terapeutą, współpracuje z redakcjami czasopism VICTOR Gimnazjalista, VICTOR Junior, "13". W 2009 roku zdobyła nagrodę głównej polskiej sekcji IBBY za "Bardzo białą wronę". W spotkaniu uczestniczyła młodzież klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z nauczycielami, Agnieszką Śliwińską i Agnieszką Wlazło. Autorka jest osobą bardzo pogodną i radosną. Z ogromnym poczuciem humoru opowiadała o swoich początkach pisania i obecnej twórczości; o tym, jak można zostać pisarzem; w jaki sposób rodzą się pomysły na książkę; a także o warsztacie literackim. Serdeczność, życzliwość oraz poczucie humoru pisarki sprawiło, że spotkanie wywarło duże wrażenie na młodych czytelnikach.

więcej zdjęć


TYDZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

19 września w sali gimnastycznej naszej szkoły w ramach Tygodnia Pierwszej Pomocy pani B. Marcinkiewicz oraz pani H. Józefowska zorganizowały warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Nauczycielki w profesjonalny sposób udzieliły uczniom lekcji, jak, dbając o własne bezpieczeństwo, pomóc poszkodowanemu, m.in., w jaki sposób wezwać pomoc, co zrobić, gdy poszkodowany jest nieprzytomny, jak wykonuje się resuscytację albo kiedy i jak ułożyć ofiarę w bezpiecznej pozycji. Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna zajęć. Każdy uczestnik miał możliwość przećwiczyć kolejne etapy pierwszej pomocy. Mimo że wszyscy z uwagą słuchali i przyglądali się prowadzącym zajęcia, nie było łatwo powtórzyć wszystkie etapy pomocy. Na pewno jeszcze trudniej z powodu stresu i paniki byłoby ratować komuś życie. Dlatego warto instrukcję pierwszej pomocy powtarzać wielokrotnie, by w razie potrzeby wiedzieć, jak zareagować.

więcej zdjęć


"Poznajmy się"- ognisko klasy IV szkoły podstawowej

Dnia 18 września 2014 r. na terenie szkoły odbyło się ognisko klasowe, w którym udział wzięli uczniowie klasy IV wraz z rodzicami oraz wychowawczynią Sylwią Korecką. Klasową imprezę rozpoczęła uczennica Natalia Rabska, która swoim śpiewem porwała wszystkich do zabawy. W słonecznej atmosferze, która nas nie opuszczała, przebiegały zabawy integracyjne. Z uśmiechem na twarzach zasiedliśmy przy rozpalonym ognisku, które przygotował pan Piotr. Zapach pieczonych kiełbasek rozchodził się po całej okolicy. Nie zabrakło również smakołyków, które przygotowała jedna z mam. Kulminacyjnym punktem naszego spotkania był występ młodych artystów z klasy IV: Natalki Rabskiej, Julii Wojtaś, Emilki Kubery i Kacpra Suchana. Nowy rok szkolny uważamy za otwarty, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.

więcej zdjęć


Narodowe Czytanie Trylogii

6 września 2014 r., dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w Narodowym Czytaniu Trylogii – akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. "Trylogia” zachwycała, prowokowała do dyskusji i choć czasem prowadziła do sporów czy polemik – kształtowała całe pokolenia Polaków. Kolejne jej wydania wciąż trafiają na półki w tysiącach polskich domów. Pisana "ku pokrzepieniu serc” w czasach, gdy Polska była pod zaborami, istnieje w narodowej pamięci niczym mityczna historia o poszukiwaniu prawdy, o potrzebie duchowej przemiany, o poświęceniu i honorze. W powieściach tworzących ten cykl pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. "Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw. Narodowe Czytanie stanowi wspaniałą okazję, by raz jeszcze przeżyć zapierające dech w piersiach przygody Sienkiewiczowskich bohaterów. Bo choć doskonale znamy treść jego książek, to przecież podczas każdej kolejnej lektury na nowo trzymamy kciuki za Kmicica, Wołodyjowskiego czy Skrzetuskiego. Wspólna lektura to również doskonały moment, by odczytać ten tekst na nowo, by zadać mu współczesne pytania, zastanowić się nad tym, co mówi nam dziś o Polsce i Polakach. Organizatorem tegorocznego przedsięwzięcia była Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie. Narodowe Czytanie rozpoczął Burmistrz Szprotawy Pan Józef Rubacha, następnie zaprezentowali się w duecie zastępca Burmistrza Pan Paweł Chylak z Panią Jadwigą Nowak – Skarbnikiem Gminy. Naszą szkołę reprezentowały najmłodsze uczestniczki tegorocznych obchodów, Kamila Krupa oraz Natalia Rabska, obie ze Szkoły Podstawowej nr 2. Wszyscy uczestnicy, którzy brali czynny udział w ogólnopolskiej inicjatywie, otrzymali podziękowania z rąk dyrektor Biblioteki Miejskiej Pani Jolanty Wawrzyniak.

więcej zdjęć


DZIEŃ INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM

Dnia 2 września 2014 r. w Zespole Szkół w Szprotawie odbył się dzień integracyjny dla klas I-ych gimnazjum. Klasy I A oraz I B spędziły ten dzień na poznawaniu się i wspólnej zabawie. Młodzież zdążyła bliżej zapoznać się ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielami uczącymi w szkole. W tym dniu odbyły się zabawy integracyjne i ognisko. Dzień był bardzo udany i pozwolił uczniom oswoić się z nową szkołą.

 

 


Witaj Szkoło!

Mszą św. o godz. 8:30 w kościele pw. św. Andrzeja rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. O godz. 10:00 pani dyrektor Alicja Wojtowicz powitała zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów, rodziców, opiekunów i nauczycieli życząc sukcesów w kolejnym roku szkolnym. Szczególnie gorąco zostali powitani uczniowie klas I-ych SP i I-ych klas gimnazjalnych, którzy rozpoczęli przygodę ze szkołą. Całej społeczności szkolnej życzymy wytrwałości, cierpliwości, i wiele radości przez kolejne 10 miesięcy ciężkiej pracy.

więcej zdjęć


ŻEGNAJ SZKOŁO!

27 czerwca 2014 r. o godz. 8.30 Mszą Św. w Kościele p.w. Św. Andrzeja Apostoła  na Sowinach rozpoczął się ostatni dzień przed wakacjami w szkole. Po mszy uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne i liczni zebrani goście wzięli udział w uroczystym apelu podsumowującym rok szkolny 2013/2014. Dzieci i młodzież Zespołu Szkół otrzymali nagrody za wyniki w nauce i osiągnięcia  ufundowane przez Radę Rodziców. Społeczność uczniowska pożegnała uczniów klas VI-ych szkoły podstawowej i III gimnazjum. Po uroczystym apelu zakończonym polonezem klas III-ich, uczniowie odebrali z rąk wychowawców świadectwa promocyjne oraz ukończenia szkoły. Po życzeniach udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji Zespół Szkół w Szprotawie opustoszał na 2 miesiące. Do zobaczenia we wrześniu.

więcej zdjęć


KONKURS PLASTYCZNY "Bezpieczne wakacje”

Magdalena Kułak i Jessica Pach z kl. II b szkoły podstawowej (opiekun. N. Sakuta) zdobyły II miejsce w konkursie plastycznym "Bezpieczne wakacje” ogłoszonym przez Wojewodę Lubuskiego. W ramach konkursu dzieci miały możliwość wykonania plakatu pod hasłem "Bezpieczne wakacje”. Zadanie było do wykonania w grupie. Praca została doceniona i nagrodzona. Autorom prac gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w rozwijaniu plastycznych zainteresowań. Prace zostały opublikowane na stronie www.lubuskie.uw.gov.pl.

 


Dzień otwarty w Zespole Szkół

24 czerwca przyszli uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w Dniu Otwartym Szkoły. Dla przyszłych pierwszaków nauczyciele przygotowali zabawy sportowo – rekreacyjne na sali gimnastycznej. Kiedy dzieci dobrze się bawiły, rodzice spotkali się z wychowawcami klas pierwszych SP – p. E. Czaplą i p. Z. Orman. Po spotkaniu dla klas I szkoły podstawowej, odbyło się zebranie z rodzicami uczniów klas I gimnazjum. Pani Dyrektor Alicja Wojtowicz przedstawiła grono nauczycieli uczących w gimnazjum, którzy zaprezentowali osiągnięcia uczniów.

więcej zdjęć


Święto 11 batalionu dowodzenia

23 czerwca 21014 r. dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klasy III szkoły podstawowej uczestniczyli w Święcie 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu. Po oficjalnych przemówieniach zaproszeni goście obejrzeli musztrę, paradę sprzętu wojskowego oraz kompanii honorowej 11 bdow. Następnie dzieci podziwiały sprzęt wojskowy i zjadły tradycjną żołnierską grochówkę. Pani Dyrektor Alicja Wojtowicz odebrała z rąk dowódcy 11 bdow. ppłk. Dariusza Lesiuka statuetkę "Przyjaciel 11 batalionu dowodzenia".

więcej zdjęć


Wycieczka do Straży

Dnia 17.06.2014 r. odbywa się wycieczka do Państwowej straży Pożarnej w Żaganiu w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa. Uczniowie zostali zapoznani z codziennym życiem strażaków i służbą jaką pełnią dla ludzi. Pokazali i przedstawili sprzęt ratowniczy, jaki znajduje się w jednostce oraz przedstawiono prezentację o "cichym zabójcy – czadzie", oraz o tym jak szybko rozprzestrzenia się płomień.

więcej zdjęć


Brązowy medal dla Szprotawianek

Po raz kolejny znany nam już duet z Gimnazjum nr 2 w Szprotawie Oliwia Rudek i Patrycja Homska nie zawiodły i przywiozły brązowy medal z Międzywojewódzkich Dolnośląsko-Lubuskich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się 14.06.2014 r. we Wrocławiu. W zawodach brały udział najlepsze drużyny z województwa lubuskiego i dolnośląskiego. Zawodników było ponad 60 a mecze były rozgrywane do 21 pkt. z możliwością podwyższania do 2 wygranych setów. Nie zabrakło drużyny ze Szprotawy w składzie Oliwia Rudek, Patrycja Homska i Marcin Jankowiak którzy reprezentowali nasze miasto, powiat jak i województwo. Marcin Jankowiak uplasował się na miejscu V-VIII co cieszy iż Marcin jest w pierwszej klasie gimnazjum. Oliwia i Patrycja w półfinałowym meczu nie dały rady drużynie z Dolnego Śląska w której były zawodniczki z Jeleniej Góry i Bogatyni. W meczu finałowym Szprotawianki walczyły o trzecie miejsce w którym spokojnie wygrały z zawodniczkami ze Złotoryi. Jestem bardzo zadowolony ponieważ my występujemy jako szkoła, nie mamy tak wielu zawodników jak kluby z Wrocławia, Jeleniej Góry, Sobótki, Sulęcina, Babimostu, Milcza czy Złotoryi. W dodatku nasza szkoła jest mała co tym bardziej motywuje, że nasze sukcesy są bardzo duże a szkoła ma wielki potencjał w sporcie relacjonuje trener Krzysztof Hasiuk. Zawody makroregionu są drugimi w randze zawodami w kraju zaraz po Mistrzostwach Polski. Zdobyty medal świadczy o tym, iż forma dziewczyn jest na wysokim poziomie. Bardzo chciałbym serdecznie podziękować firmie Rat-Trans, Pałacowi w Henrykowie, Dyrekcji Zespołu Szkół w Szprotawie oraz rodzicom którzy pomogli sfinalizować wyjazd i udział w tych zawodach.


Polonez i Bal gimnazjalny

13 czerwca 2014 roku absolwenci klas III-ich Gimnazjum nr 2 w Szprotawie o godz.16.00 na placu pod Ratuszem w obecności Burmistrza Szprotawy p. Józefa Rubachy zastępcy Burmistrza p. Pawła Chylaka, dowódcy 11 BDW z Żagania p. ppłk. Dariusza Lesiuka, dyrektor Zespołu Szkół w Szprotawie p. Alicji Wojtowicz i grona pedagogicznego oraz rodziców i zgromadzonych obserwatorów, zatańczyli wspólnie z przedszkolakami z Filii Przedszkola nr 2 uroczystego poloneza. Polonez rozpoczynał pierwszy w życiu młodych gimnazjalistów bal zorganizowany przez rodziców w "Zagrodzie biesiadnej’’. Polonez i wspólna zabawa na długo zapadną w pamięci nie tylko uczniów. Absolwentom życzymy powodzenia na kolejne lata.

więcej zdjęć


"Razem możemy więcej"

Projekt "Razem możemy więcej”, przygotowany przez stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół w Szprotawie "Jesteśmy aktywni” i Przyjaciół Zespołu Szkół nr 1 "Od Kopernika do Korczaka”, dostał dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół w Szprotawie "Jesteśmy aktywni” oraz Przyjaciół Zespołu Szkół nr 1 "Od Kopernika do Korczaka” działając w partnerstwie wystąpiły do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z wnioskiem o dofinansowanie wspólnego projektu. Jego celem jest przygotowanie kadry do tworzenia projektów i pozyskiwania środków na cele statutowe. Przedsięwzięcie spotkało się z uznaniem komisji konkursowej i zostało dofinansowane. Realizacja projektu będzie okazją do przeprowadzenia szkoleń i konferencji, w czasie których zatrudnieni specjaliści pomogą członkom organizacji pozarządowych określać własne potrzeby, potrzeby środowisk, w których działają i zdobyć wiedzę w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych na działalność. Do współpracy w ramach projektu, stowarzyszenia zaprosiły trenerów i szkoleniowców z "Fundacji Zielona Akcja” z Legnicy i Fundacji Porozumienie Wzgórz Dalkowskich.


"PROMUJEMY ZDOLNYCH, ONI BĘDĄ KSZTAŁTOWAĆ NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ"

11 czerwca 2014 r., już po raz 7 w Zespole Szkół w Szprotawie odbył się uroczysty Dzień Promocji Ucznia Zdolnego. Na początek utalentowane dzieci z naszej szkoły zaprezentowały program artystyczny, w którym wystąpili laureaci i finaliści wojewódzkich i powiatowych konkursów oraz zespół taneczny "Iława Dance" (opiekunowie: p. Halina Józefowska, p. Ewa Czapla, p. Bogumiłą Marcinkiewicz oraz p. Urszula Stochel - Matuszak). Po programie pani dyrektor Alicja Węgrzyn wręczyła dyplomy gratulacyjne rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce, osiągającym sukcesy w sporcie, konkursach przedmiotowych, interdyscyplinarnych oraz artystycznych. Na zakończenie uroczystości zabrał głos zastępca burmistrza Szprotawy pan Paweł Chylak, gratulując rodzicom i nauczycielom tak wielu wspaniałych osiągnięć oraz życząc w kolejnych latach jeszcze większych sukcesów. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów.

 

więcej zdjęć


MISTRZYNI PIĘKNEGO CZYTANIA W RADIU ZACHÓD

Kamila Krupa uczennica klasy III Zespołu Szkół im. Wojska Polskiego w Szprotawie wzięła udział w nagraniu audycji na żywo w Radiu Zachód. Przy mikrofonach spotkali się laureaci XV edycji Mistrza Pięknego Czytania zorganizowanego przez Wojewódzką i Publiczną Bibliotekę im. C. Norwida w Zielonej Górze. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Ach Rodzina!”. Podczas nagrania audycji laureaci mieli możliwość podzielenia się informacjami na następujące tematy: Jakie książki czytają oni i ich rówieśnicy? Czy warto czytać? Co daje czytanie książek? Poza tym mogli zaprezentować swoje umiejętności czytelnicze, a także porozmawiać na żywo z radiosłuchaczami, którzy dodzwonili się do radia, aby przeczytać fragment ulubionej książki. Gratulujemy naszej uczennicy sukcesu, tym bardziej że droga do tego nie była łatwa. Musiała pokonać około 250 uczestników, spośród których została wyłoniona jako najlepsza. To bardzo zdolna uczennica, gdyż została również finalistką Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Jest dumą naszej szkoły.

więcej zdjęć


"DBAM O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO"

6 czerwca 2014 r. w ramach realizacji projektu edukacyjnego uczniowie klasy II oraz III gimnazjum pod opieką pedagoga Małgorzaty Denkiewicz oraz psychologa Ewy Dąbrowskiej - Gut zorganizowali apel profilaktyczny pod hasłem "Dbam o swoje bezpieczeństwo". Apel był adresowany do najmłodszych uczniów naszej szkoły, tj. dla klas I - III szkoły podstawowej, a jego celem było uświadomienie dzieciom, że każdy z nas ma wpływ na swoje bezpieczeństwo i że wielu zagrożeń można uniknąć dokonując odpowiedzialnych wyborów. Apel miał formę potyczek międzyklasowych, którym towarzyszyły duże emocje uczestników, a zwycięzcą została klasa III.

więcej zdjęć


Uczniowie poznają ginące zawody

Dnia 3 czerwca 2014 uczniowie klas I-III byli na wycieczce w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Zwiedzając zabytkowe chaty dzieci miały możliwość obejrzenia ginących zawodów. Najpierw uczestnicy wycieczki udali się do kuźni i obserwowali pracę kowala. Podziwiali też umiejętności piekarza, garncarza, tkaczki, młynarza oraz wyroby wielu innych rzemieślników. Dzieci mogły także własnoręcznie wykonywać różne czynności z wykorzystaniem dawnych narzędzi np. żarna, tara do prania, warsztat tkacki itp. Miały też okazję spróbowania karmelków z "Krainy słodkości”, które były zrobione ręcznie i z naturalnych składników. Bardzo podobały się warsztaty tradycyjnego wyrobu masła. Wszyscy z zaangażowaniem ubijali śmietanę, a zrobione masło zjedli z apetytem ze świeżym chlebem. Z zaciekawieniem zwiedzali szkolną klasę i uczyli się pisać piórem zamoczonym w atramencie. Dzieci stwierdziły, że w obecnych czasach jest lepiej, bo łatwiej pisać ołówkiem lub długopisem. Wycieczka była bardzo udana i obfitowała w wiele atrakcji oraz niespodzianek. Dużo emocji dostarczyła przejażdżka bryczką, a kiełbasa z ogniska smakowała niezmiernie. Poza wiedzą zdobytą podczas zwiedzania skansenu uczniowie wywieźli też pamiątki zrobione przez artystów ludowych i rzemieślników.

więcej zdjęć


Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Szprotawie

Dnia 2.06.2014 r. na terenie Zespołu Szkół w Szprotawie odbył się uroczysty Dzień Sportu dla uczniów naszej szkoły. Dzieci mogły brać udział w rozgrywkach sportowych, przedstawić swoje okrzyki i transparenty oraz uczestniczyć w szkoleniu przeprowadzonym przez 11 Batalion Dowodzenia im. Zygmunta Sadowskiego w Żaganiu z zakresu: Pierwsza pomoc przedmedyczna, wykrywanie min, tor przeszkód, samoobrona i strzelectwo. Danuta Ronij wraz z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej przygotowały wyścigi rzędów dla klas I - III SP, w których zwyciężyła klasa III - wychowankowie E. Czapli. Krzysztof Hasiuk przygotował turniej piłki siatkowej o mistrzostwo szkoły w kategorii kl IV - VI SP i I - III Gim. Mistrzami Szkoły Podstawowej zostali uczniowie kl. VI B wychowankowie P. Basałygi, a mistrzami Gimnazjum zostali uczniowie kl. III B wychowankowie E. Rożek. Głównym organizatorem była Bogumiła Marcinkiewicz która czuwała nad prawidłowym przebiegiem "Dnia Sportu”. Na zakończenie został rozegrany mecz towarzyski pomiędzy wojskiem a naszą szkołą. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę i zdrową rywalizację.

więcej zdjęć


Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Obcym

Dnia 27.05.2014r odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski w Języku Obcym z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada, który zorganizowały p. Katarzyna Kusior i p. Kamila Kloc. Z tej okazji zaprosiliśmy do recytacji wierszy w języku angielskim i niemieckim dzieci z sąsiednich szkół. W konkursie udział wzięli uczniowie klas I-III ze SP nr 1, SP w Siecieborzycach i w Długiem oraz z naszej szkoły. Konkurs uświetniło przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek” zaprezentowane w języku angielskim przez uczniów klasy III SP nr 2 przygotowane przez p. Katarzynę Kusior. Ponadto gościem, który zaszczycił nas był p. Jakub Boryna z Centrum Kształcenia i Wymiany w Szprotawie, dzięki któremu odbywa się w naszej szkole wymiana polsko – niemiecka. Oto wyniki konkursu:

W kategorii kl. I zwyciężyli:

  1. Anastazja Rajewska SP 1 – I miejsce

  2. Olga Pitura SP 2 – II miejsce

  3. Maja Janikowska SP Siecieborzyce – III miejsce

W kategorii kl. II zwyciężyli:

  1. Zofia Stelmach SP 1 – I miejsce

  2. Antoni Melski SP Siecieborzyce – II miejsce

  3. Wiktoria Kura SP 2 – III miejsce

W kategorii klas III zwyciężyli:

  1. Kamila Krupa SP 2 – I miejsce

  2. Wiktoria Korzeniowska SP 1 – II miejsce

  3. Andżelika Lechowska SP Siecieborzyce – III miejsce

Zwycięzcom jeszcze raz serdeczne gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku!


DNI SZPROTAWY

Uczniowie Zespołu Szkół w Szprotawie wzięli udział w korowodzie z okazji Dni Szprotawy, który w bieżącym roku nawiązywał tematyką do 10-lecia Polski w Unii Europejskiej. Szkoła Podstawowa nr 2 przygotowała prezentację Hiszpanii m. in. z tancerkami flamenco oraz torreadorami. Gimnazjum nr 2 zaprezentowało to, z czym głównie kojarzymy Włochy - była pizza i maski weneckie. Komitet Osiedlowy nr 1 pokazał symbole Wielkiej Brytanii z królową i parą książęcą na czele. Wszyscy zebrali gromkie brawa od widzów i władz miasta zgromadzonych na scenie przy ratuszu.

więcej zdjęć


Zwiedzanie Szprotawy ze studentkami z Niemiec

W dniu 22.05.2014 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami pokazali zaprzyjaźnionym studentkom z Uniwersytetu w Cottbus Szprotawę i jej okolice. Wspólnie odwiedzili Muzeum Ziemi Szprotawskiej i Dąb Chrobry w Piotrowicach. Studentki te będą odbywały praktykę w Szprotawie od września tego roku, a jedna z nich będzie uczyć się zawodu w naszej szkole. Spotkanie to odbyło się w ramach współpracy z Centrum Kształcenia i Wymiany w Szprotawie i koordynowali je Jakub Boryna i nauczyciele naszej szkoły Kamila Kloc i Krzysztof Hasiuk.

 


Mistrzostwa Polski Młodzików

W Kępnie w dniach 16-18.05.2014 odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie, w których nie zabrakło drużyny z naszej szkoły w grze deblowej. Oliwia Rudek i Patrycja Homska po awansie i zajęciu pierwszego miejsca z Dolnośląsko-Lubuskich eliminacji do Mistrzostw Polski wystąpiły w najwyższej randze zawodów w kraju. Jest to pierwszy w historii szkoły i miasta sukces badmintonistów. Pierwszy raz można było oglądać Szprotawę wśród najlepszych miast Polski w badmintonie. Zawody były rozgrywane do 21 pkt. z możliwością podwyższania systemem pucharowym (do jednej przegranej). Nasze Szprotawianki jako jedyna drużyna z woj. Lubuskiego walczyła w tych zawodach. Jako drużyna niezrzeszona trafiliśmy na wysoko oceniany debel z woj. podkarpackiego który w rankingu Polskiego Związku Badmintona zajmuje lokaty z pierwszej 10. Niestety nie udało się wygrać, ale udział to wielki sukces w tej randze zawodów mówi trener Krzysztof Hasiuk. Poziom zawodów jest naprawdę wysoki. Otwarcie turnieju rozpoczęło się wymarszem wszystkich zawodników i odegraniem hymnu "Mazurka Dąbrowskiego”. Wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie nasi sponsorzy którym chciałbym serdecznie podziękować: Pan Józef Ratuszny szef firmy Rat-Trans, pani Aneta Urbaniak właścicielka Pałacu w Henrykowie, pani Alicja Wojtowicz dyrektor Zespołu Szkół w Szprotawie, rodzicom badmintonistek, państwu Arkadiuszowi i Alicji Rudek oraz Stanisławowi i Ewie Jurga. W przyszłym roku nasze badmintonistki będą starać się o awans do Mistrzostw Polski w badmintonie drużynowym (singiel+debel) które odbędą się w Białymstoku organizowane przez Szkolny Związek Sportowy a 15 czerwca będą sprawdzać swoje umiejętności w mistrzostwach makroregionu Dolnośląko-Lubuskiego we Wrocławiu.


laureaci konkursu matematycznego KANGUR 2014

Znane są już wyniki konkursu matematycznego "Kangur 2014". W naszej szkole najwyższe lokaty uzyskali:

  • w kategorii Żaczek kl. II wyróżnienie otrzymali: Jakub Pankiewicz, Igor Kotwicki, Patryk Sieluk oraz Gracjana Gardyńska

  • w kategorii Maluch kl. III wynik bardzo dobry otrzymał Adam Buchowski, a kl. IV wyróżnienie Maciej Bębenek

  • w kategorii Benjamin kl. VI wyróżnienie otrzymała Karolina Wrzeszcz.

Wyróżnieni uczniowie zostaną nagrodzeni zgodnie z ustaleniami ogólnopolskiego organizatora. Gratulujemy wyróżnionym, a wszystkim życzymy sukcesów w kolejnych potyczkach matematycznych.


WYŚPIEWALIŚMY NAGRODY

20 maja 2014 r. odbył się XI Powiatowy Konkurs Piosenki "Piosenka budzi się wiosną". Jak co roku najzdolniejsze przedstawicielki naszej szkoły wzięły w nim udział. I w tym roku również osiągnęliśmy sukces. Uczennica klasy III Natalia Rabska brawurowo wykonała utwór "Biedroneczki są w kropeczki" i zdobyła Grand Prix w kategorii klas I - III. Natomiast Gracjana Gardyńska z klasy II zaprezentowała piosenkę "Witaj wiosno" i otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii. Natalkę przygotowywała pani Ewa Czapla, a Gracjanę pani Halina Józefowska. W konkursie uczestniczyły również Kamila Krupa z klasy III, Wiktoria Kuna z klasy II oraz Kamila Kuszlewska z klasy VI, która zaśpiewała piosenkę "Kto za tobą" i otrzymała wyróżnienie za dykcję w kategorii klas IV - VI. Uczennice przygotowywała pani Urszula Stochel - Matuszak. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych dziewcząt, które pięknie zaprezentowały swoje talenty muzyczne. Życzymy dalszych sukcesów.

więcej zdjęć

 <poprzednie  1  2  3  4  5  6  7  8  następna>


Nasza szkoła