Szkoła Podstawowa nr 2

 im. Wojska Polskiego w Szprotawie

Informacje

Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie. Z naszej witryny dowiesz się o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach uczniów oraz znajdziesz informacje na temat naszej placówki.

Aktualności

STARSZA PANI ZNIKA - przedstawienie teatralne

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników teatru na spektakl przygotowany przez Grupa Teatralna Marionetka działająca przy Liceum Ogólnokształcącym w Szprotawie. Autorką powieści na podstawie której powstała sztuka jest Ethel Lina White.

Reżyseria: Małgorzata Skawińska

Niedziela - 3 marca 2024 r., godz. 16.00

Sala widowiskowa SzDK

Wstęp wolny

 


MasterChef "Najsłodsze ciasto w szkole"

W Szkole Podstawowej nr 2 W Szprotawie odbył się po raz pierwszy konkurs pod patronatem Burmistrza Szprotawy Mirosława Gąsika - MasterChef "Najsłodsze ciasto w szkole". Uczestnicy przygotowali wypieki i desery, które testowała komisja konkursowa. W składzie komisji zasiadli: wicedyrektor szkoły Pani Agnieszka Śliwińska, Kierownik Wydziału Przedsiębiorczości, Promocji i Turystyki Pan Marek Maciej Boryna oraz przedstawiciel Samorzadu Uczniowskiego Nikodem Kotwicki. Zainteresowanie konkursem było ogromne, a degustacja wszystkich wypieków i wyłonienie zwycięzców przez członków komisji nie lada wyczynem. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi za objęcie patronatem konkursu i ufundowanie nagród dla zwycięzców oraz nagród pamiątkowych dla wszystkich uczestników konkursu. Panu Maciejowi Borynie za zaangażowanie i pomoc przy organizacji konkursu. Dziękujemy gościom za obecność i każdą pomoc w organizacji konkursu. Dzieciom i ich rodzicom za udział w wydarzeniu. Organizatorom: Pani Katarzynie Kusior oraz Pani Marlenie Matymysz za organizacje konkursu. Zwycięzcami konkursu Masterchef "Najsłodsze ciasto w szkole" zostali:

 • I MIEJSCE - DARIUSZ PACH

 • II MIEJSCE - BARBARA DANIEL oraz KLAUDIA HUBIAK

 • III MIEJSCE - MARCEL SKRZYŃSKI

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


Zapraszamy do całkowicie bezpłatnego, ogólnopolskiego, corocznego konkursu Mistrz Programowania 2024 skierowanego przede wszystkim do nastolatków: https://mistrz-programowania.oki.org.pl/

Przewidziane są nagrody, fun, zabawa: https://youtu.be/GFQDOw-6yeQ

Zabawne zadania o różnym poziomie trudności - od najprostszych do mocnego pomysłu, 5 wciągających rund.WYCIECZKA DO NIEMIEC

Wycieczka na Wyspę Tropikalną do Niemiec. Dzieci doskonaliły praktyczne użycie języka niemieckiego, technikę pływania i zapoznały się fauną i florą wyspy. To był dzień pełen pięknych wrażeń.

 

 

 

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


7. CHARYTATYWNY BIEG MŁODYCH

W sobotę, 23 września 21. uczniów z naszej szkoły wzięło udział w 7. PKO Biegu Charytatywnym Młodych pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Biegniemy w 7. PKO Biegu Charytatywnym, by wesprzeć młode, sportowe talenty. W tym roku bieg organizowany był w Zielonej Górze i wzięliśmy w nim udział, aby wesprzeć młodzież i dzieci uzdolnione sportowo. Już pod koniec wakacji zaczęliśmy kompletować drużynę chętnych uczniów z klas I-V, potem zorganizowaliśmy autobus, zarejestrowaliśmy się on-line i czekaliśmy z niecierpliwością na sobotni wyjazd. Po przyjeździe na zielonogórski stadion obserwowaliśmy godzinne zmagania drużyn Dorosłych, które też biegały charytatywnie. Pobraliśmy numery, koszulki i pakiety startowe dla naszych uczniów. W międzyczasie rozgrzewaliśmy się oraz zrobiliśmy wspólne zdjęcia z Pancernikiem. Tego dnia pogoda nas nie zawiodła i sprzyjała bieganiu, nasze humory również, bo wiedzieliśmy, że nie liczy się zajęte przez nas miejsce tylko to, że biegniemy po to, aby pomóc młodym sportowym talentom. Po krótkiej rozgrzewce pobiegliśmy w dwóch kategoriach wiekowych 7-9 lat oraz 10-13 lat. Po biegach, uczestniczyliśmy w Pikniku Rodzinnym. Zjedliśmy pyszne owoce. Alex siłą mięśni swoich nóg, zrobił świeży owocowy koktajl. Uczyliśmy się też udzielania pierwszej pomocy pod czujnym okiem ratowników medycznych. Były też kreatywne zajęcia i malowanie twarzy. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu już po raz piąty i dołożyć naszą cegiełkę dla młodych sportowców.

więcej informacji: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/dwojkaszprotawa/pobieglismy-w-7-charytatywnym-biegu-mlodych/


SUKCES DWÓJKI W SKO

Sztandarowy, coroczny Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli odbywał się w dwóch etapach: regionalnym oraz krajowym, do którego przechodzi 10 najlepszych placówek. Do wygrania było 10, 15 i 20 tys. zł (odpowiednio za trzy pierwsze miejsca w konkursie) oraz 10 tys. zł, jako Nagroda Internautów.

Rywalizacja polega m.in. na przygotowaniu elektronicznej prezentacji opisującej całoroczne działania szkół wpisujące się w założenia SKO. Aby odnieść sukces i zdobyć nagrodę, trzeba zarówno wykazać się wiedzą z wielu różnych dziedzin, jak również umiejętnościami takimi jak kreatywność, komunikacja, współpraca oraz rozwiązywanie problemów. Te kompetencje są niezbędne do funkcjonowania w codziennym życiu dzieci, jak i dorosłych. Nasza kronika SKO zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie SKO.

 • I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Przasnyszu

 • II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie

 • III miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole

Nagrodę Internautów w wysokości 10 tys. zł zdobyła Szkoła Podstawowa w Bobolicach

więcej informacji: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/o-sko/skowiecejnizoszczedzanie-rozstrzygniecie-ogolnopolskiego-konkursu-sko/


I MIEJSCE W KONKURSIE TECHNICZNYM "MŁODY MECHANIK”

5 maja 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie wzięli udział w konkursie z zakresu techniki "Młody mechanik” organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przedmiotami technicznymi. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Bajorek, Bartosz Szyszło oraz Michalina Sówka z klasy 8. Opiekunem grupy był p. Piotr Basałyga. Uczniowie zmagali się z trzema konkurencjami. Pierwszym zadaniem było rozpoznawanie urządzeń i narzędzi elektrotechnicznych. Następnie uczniowie rozwiązywali test z elektryczności, materiałoznawstwa oraz metod łączenia i obróbki metali. Ostatnią konkurencją było wykonanie według instrukcji budki lęgowej dla ptaków. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Niezwykle miło nam poinformować, że Bartosz Szyszło zajął I miejsce w klasyfikacji generalnej. Szymon i Michalina także spisał się bardzo dobrze, gdyż do podium zabrakło im zaledwie 2 punktów. Gratulujemy!


Posprzątaliśmy Park Huta

22 kwietnia, już po raz kolejny nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz SKO - wicze z naszej szkoły wzięli udział w akcji zbierania śmieci w Parku Huta w Szprotawie. Jak co roku, po wspólnym sprzątaniu i segrgowaniu śmieci uczestnicy piekli kiełbaski w ognisku, a Zakłady Usługowe Zachód, tradycyjnie zajęły się wywozem odpadów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w sprzątanie.

 

 

więcej informacji: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/dwojkaszprotawa/sprzatanie-parku-huta/


Spotkanie z pszczelarzami z okazji Dnia Ziemi

21 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi uczniowie z klasy V uczestniczyli w spotkaniu w Miejskiej Bibliotece o życiu i zwyczajach pszczół, które poprowadzili lokalni przedsiębiorcy z Pszczelej Krainy. Dzieci dowiedziały się dlaczego bez pszczół nasze szanse na przetrwanie na naszej planecie są bliskie zeru. Zapoznały się z podstawowym sprzętem pszczelarskim i budową ula. Sprzęt i inne gadżety uczniowie mogli oglądać, dotykać, a nawet przymierzać. Spróbowały też pysznego miodu. Prowadzący to spotkanie obdarowali uczniów ich własnoręcznie zrobionymi upominkami przygotowanymi z wosku pszczelego, które dzieci zabrały na pamiątkę do domu. Rozmowy o pszczołach dostarczyły dzieciom wielu ciekawych wiadomości o tych pożytecznych owadach.

więcej informacji: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/dwojkaszprotawa/spotkanie-z-pszczelarzami-z-okazji-dnia-ziemi/


Gorąco zapraszamy o włączenie się do akcji „Szafowanie”

W SP2 Szprotawa odzież używaną zbieramy do połowy czerwca 2023 r. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorego na raka Rafała Kwiatkowskiego.

Prosimy o przynoszenie odzieży w reklamówkach lub workach foliowych, aby łatwiej ją później przetransportować do magazynu.

SZAFOWANIE polega na zbiórce odzieży używanej. W określonym dniu do wyznaczonego miejsca przyjeżdżają specjalne samochody, do których ładowane są zebrane używane ubrania i tekstylia. Firma, która współpracuje z Fundacją Po Pierwsze przejmuje wszystkie zebrane tekstylia i za każdy kilogram przekazuje fundusze na wyznaczony cel. Każdy kilogram jest więc na wagę życia.

Należy pamiętać, że nie zbieramy śmieci! Wszystkie przyniesione rzeczy powinny być zapakowane w worek, czyste, nadające się do tego aby dać im drugie życie. Za zebrane tekstylia firma, która je odbiera, a współpracuje z Fundacją Po Pierwsze przekaże za każdy kilogram 1zł na wskazany rachunek bankowy Fundacji, której podopiecznym jest Rafał Kwiatkowski.


DZIEŃ KOTA

17 lutego obchodziliśmy w szkole Święto Kota. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach tematycznych, uczennice klasy VIII malowały kocie buźki podczas przerw oraz powstała puszkowa ściana z karmy dla kotów. Dziękujemy za przyniesione dary. Puszki z karmą można przynosić również do końca przyszłego tygodnia, do 24 lutego. Wszystkie puszki przekażemy Fundacji Oczami Kota.

 

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


PRZERWA NA CZYTANIE

24 października 2022 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp., po raz kolejny wzięła aktywny udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły czytali w klasach, na korytarzu, sali gimnastycznej oraz w sekretariacie szkoły. Przerwę z książką spędziło łącznie 96 osób. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w akcji.

 

 

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników skierowanego do przedszkoli, szkół specjalnych bibliotek publicznych oraz uczniów klas I-VIII szkół podstawowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Nasza szkoła będzie pełniła funkcję Koordynatora Powiatowego. Więcej informacji na stronach:

 

 

 

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 7 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Z tej okazji nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszej szkoły zostali przepytani ze znajomości tabliczki mnożenia, uczniowie rozwiązywali także liczne quizy i zagadki związane z tą jakże przydatną w życiu umiejętnością. Uczniowie z klasy II i III poprzez różne gry i zabawy matematyczne utrwalali znajomość tabliczki mnożenia.

 

więcej informacji: https://www.szkolneblogi.pl/.../jestesmy-laureatem.../...


Angela z nagrodą w konkursie ogólnopolskim

SKO przy ZSz-P w Orzyszu ogłosiło dzisiaj wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Cztery pory roku-lato z SKO", w którym wzięła udział nasza SKO-wiczka z klasy IV- Angelika W. Do Angeliki uśmiechnęło się po raz kolejny szczęście i zajęła II miejsce. Angela, bardzo cieszymy się z Twojego sukcesu i jesteśmy z Ciebie dumni. Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach SKO.

 

więcej informacji: https://www.szkolneblogi.pl/.../jestesmy-laureatem.../...


XXXI Bieg Dziadoszan

Uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie udało się zdobyć 5 medali podczas XXXI Biegu Dziadoszan.

 • kategoria klas I-II dziewczęta i chłopcy - 2 miejsce Szymon Łakomiec-Michałowski

 • kategoria klas III-IV chłopcy - 3 miejsce Karol Buchowski

 • kategoria klas V-VI chłopcy - 2 miejsce Wojciech Grabowski

 • kategoria klas VII- VIII dziewczęta - 1 miejsce Hanna Sobecka

 • kategoria klas VII- VIII chłopcy - 3 miejsce Nikodem Kotwicki.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegu.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


SZPROTAWSKA DWÓJKA LAUREATEM Z KASĄ

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie została laureatem etapu krajowego Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli. Szkoła zajęła III miejsce i wygrała 10 000 zł (etap krajowy) oraz 3 000 zł (etap regionalny). Gratulujemy. Organizowany od ponad 50 lat Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli to zwieńczenie całorocznej pracy nauczycieli-opiekunów SKO realizujących założenia programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności. Inicjatywy pod patronatem Szkolnych Kas Oszczędności dotyczą m.in.: nauki oszczędzania, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia oraz cyberbezpieczeństwa.

więcej informacji: https://www.szkolneblogi.pl/.../jestesmy-laureatem.../...


SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

16.09.2022 r. uczniowie naszej szkoły zadbali o najbliższą okolicę. Wspólnie z nauczycielami, pozbierali wszystkie śmieci w myśl tegorocznego hasła akcji "Wszystkie śmieci są nasze".

 

 

więcej można przeczytać na naszym blogu SKO
https://www.szkolneblogi.pl/.../posprzatalismy-swiat-2/


ROWER DLA PIERWSZAKA

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie otrzymali 14.09.2022 r. rowery w ramach gminnego programu "Rower dla pierwszaka". Dziękujemy w imieniu naszych pierwszoklasistów.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


SETKI ROWERÓW TRAFIŁY DO SZPROTAWSKICH PIERWSZAKÓW

…By zachęcić do aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i turystyki. W ten sposób samorząd Szprotawy promuje swoje placówki oświatowe, działania profilaktyczne i bazę rekreacyjną.
Program „Rower dla pierwszaka” to prawdopodobnie jedyny taki w Polsce. Opiera się na diagnozie, wedle której dzieciom i młodzieży brakuje uczestnictwa w różnych formach aktywności fizycznej nie obarczonych presją osiągnięcia wyniku sportowego. Ponadto istnieje potrzeba eliminowania szkodliwych nawyków behawioralnych związanych z różnymi uzależnieniami. Izolacja i nauczanie zdalne spowodowane pandemią zostawiły znaczne piętno w postaci ograniczonej aktywności ruchowej, dyskomfortu psychicznego oraz powikłań po przechorowaniu infekcji – uzasadnia założenia programu zastępca burmistrza Szprotawy Dorota Grzeszczak. Rowery, kaski ochronne oraz kamizelki odblaskowe otrzymali uczniowie pierwszych klas zarówno szkół podstawowych jak też liceum, dla których organem prowadzącym jest Gmina Szprotawa.
Podczas uroczystego przekazania rowerów burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik prezentował osiągnięcia i działania gminy w zakresie budowy ścieżek i tras rowerowych na terenie miasta i gminy. Każda wyremontowana ostatnio większa ulica została wyposażona w ścieżkę rowerową bądź ciąg pieszo-rowerowy (ul. Bronka Kozaka, Basztowa, Chodkiewicza, Sienkiewicza). Dotyczy to także inwestycji drogowych realizowanych wspólnie z powiatem. Gmina otrzymała dofinansowanie na budowę ścieżki rowerowej śladem dawnej „Kolejki zielonogórskiej” na odcinku Szprotawa-Stypułów, dzięki czemu gmina zyska przyłączenie do sieci ścieżek nowosolskich. Projektowana jest także ścieżka do województwa dolnośląskiego poprzez Leszno Górne.

Niedawno zbudowano Pumptrack Velo Sprotavia, a w budowie jest skatepark na stadionie miejskim. W różnych miejscach zainstalowano stanowiska rowerowe i orbitreki z modułami ładującymi smartfony etc. W czerwcu br. oddano do użytku pieszo-rowerową „Pętlę Wiewióra”, urządzoną wraz z Nadleśnictwem Szprotawa. Więcej o ładowarkach w Szprotawie: https://szprotawa.pl/.../NIE_MA_LADOWANIA_BEZ.../k/

Dyrektorzy gminnych szkół otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w programie, który będzie kontynuowany także w kolejnych latach. Akty przekazania rowerów urozmaicono pokazami sportowymi i występami artystycznymi, a obsługę organizacyjną zapewniły miejscowe szkoły i Szprotawski Dom Kultury. Uroczystości zaszczycili goście: komendant Komisariatu Policji w Szprotawie Zbigniew Krzyszczyk, przedstawiciele Stowarzyszenia Cyklista Szprotawski, dyrekcje szkół, radni gminni i powiatowi, pracownicy magistratu i inni.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

1 września odbył się uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły, pan Bartosz Klimkowski swoje wystąpienie rozpoczął od powitania wychowanków, nauczycieli i rodziców. Szczególnie ciepło zwrócił się do najmłodszych uczniów klas pierwszych, dla których pierwszy dzień w szkole jest dużym przeżyciem. Dyrektor życzył dobrego, bezpiecznego, pełnego sukcesów edukacyjnych i wychowawczych nowego roku szkolnego.

 

 

 

 

 

 

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


W roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie przeprowadzono następujące zajęcia:

 1. zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z edukacji matematycznej;

 2. kółko TIK.

Zajęcia były realizowane w ramach projektu „Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na terenie Gminy Szprotawa” nr RPLB.08.02.01-08-0011/21-00 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego - Oś 8. Nowoczesna edukacja; Działanie 8.2. Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych; Poddziałanie 8.2.1. Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych - projekty realizowane poza formułą ZIT.

W zajęciach wzięło udział 16 uczniów. Cała 16 podniosła swoje kompetencje. Udział w zajęciach przyczynił się do uzyskania przez dzieci lepszych wyników w nauce, poprawiła się sprawność rachunkowa, umiejętność logicznego myślenia, wyciągania wniosków, rozwijania umiejętności pracy zespołowej oraz wpłynął na rozwój ich zainteresowań. Pozwolił również przezwyciężać trudności w nauce, motywować do pracy, a także do rozwijania pasji i chęci zwiększania wiedzy oraz rozwijania zdolności wizualno – przestrzennych. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach, podejmowali różnego rodzaju działania, rozwiązywali zadania.

Zajęcia spełniły oczekiwania uczniów i opiekunów.


AKCJA SADZENIA LASU

21 marca, w słoneczne wiosenne przedpołudnie uczniowie z klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego pod opieką wychowawczyni – pani Bogumiły Lewandowskiej oraz pani Moniki Twardziak-Kocik wzięli udział w akcji sadzenia lasu w Szprotawce zorganizowanej przez Nadleśnictwo Szprotawa. Przedsięwzięcie to zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów oraz Pierwszego Dnia Wiosny.

Przed przystąpieniem do pracy leśniczy, p. Łukasz Skrzydlewski z Leśnictwa Szprotawka przeprowadził dla uczestników skrócone szkolenie bhp – jak należy bezpiecznie posługiwać się szpadlem, aby sobie lub komuś nie zrobić krzywdy i jak należy uważnie poruszać się po zaoranej powierzchni, tak, żeby nie skręcić stopy lub nie doznać innej kontuzji. Pokazał również, jak prawidłowo sadzi się sadzonki drzew. Uczniowie dobrani w pary samodzielnie sadzili młode drzewka - sadzonki brzozy oraz kaliny. Dla uczniów była to doskonała lekcja poznania pracy leśnika, możliwość osobistego doświadczenia jak powstaje las oraz rekreacji na świeżym powietrzu w towarzystwie rówieśników. Miłym akcentem na zakończenie pracy był poczęstunek ufundowany przez Nadleśnictwo Szprotawa. Uczniowie również otrzymali w podziękowaniu za udział w akcji dyplom oraz piękny album przyrodniczy wydany przez Nadleśnictwo Szprotawa. W akcji tej poza naszymi uczniami wzięli udział także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Społecznej ze Szprotawy.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas do udziału w tej pięknej inicjatywie. Chcielibyśmy, aby ta akcja zapisała się jako stałe przedsięwzięcie w naszym szkolnym kalendarzu.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


ZAWODY STRZELECKIE W SŁUBICACH

12.03.2022 r. w Technikum Samochodowym w Słubicach uczeń naszej szkoły - Nikodem Kotwicki - wziął udział w zawodach strzeleckich, których organizatorem był klub "Muszkiet" LOK w Słubicach. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach pistolet i karabin pneumatyczny.

 

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W dniach 28.02.2022 r. i 01.03.2022 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego. Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników, wybrała uczniów, którzy będą reprezentowali nasza szkołę w kolejnym etapie na poziomie gminy już 04.03.2022 r. w Szprotawski Domu Kultury. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

KATEGORIA I

 1. Wojciech Brysik, III

 2. Dawid Grabowski, II

 3. Katarzyna Plopa, II

KATEGORIA II

 1. Jakub Tuz, IV

 2. Wojciech Grabowski, V

 3. Lena Wiktorska, V

KATEGORIA III

 1. Maja Śliwińska - VIII a

 2. Dawid Szklarski - VII ab

 3. Wiktoria Gradowska - VIII a

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


BEZPIECZNE FERIE 2022

11 stycznia 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji pn. BEZPIECZNE FERIE, które zaangażowani byli strażacy ze Straży Pożarnej w Szprotawie, OSP Siecieborzyce oraz OSP Borowina. Ćwiczenia prowadził dowódca zmiany mł. kpt. Mariusz Dobrowolski, podczas których omówiono m. in. niebezpieczne dla zdrowia skutki zabaw na zamarzniętych stawach i jeziorach; jak reagować w przypadku wystąpienia zagrożenia, a także jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


CZYTAM Z KLASĄ

Uczniowie klasy III naszej szkoły w trakcie zadania do realizacji I modułu Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III pn. CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki spotkali się z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Żagania. Zastępca Komendanta posterunku wraz z funkcjonariuszami SOK opowiedzieli o specyfice swojej pracy, prezentowali elementy wyposażenia munduru galowego oraz operacyjnego. Dzieci poznały zagrożenia związane z poruszaniem się w pobliżu przejść kolejowych oraz o podstawowe zasady bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo – drogowych. Na koniec zajęć trzecioklasiści otrzymali zeszyty edukacyjne z zabawami interaktywnymi, notesy oraz ulotki kampanii „Bezpieczny przejazd”.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Uczniowie naszej szkoły podczas przerw wykonywali mapy myśli zawierzone na drzwiach do gabinetu danej klasy, wychowawcy prowadzili zajęcia i pogadanki na temat życzliwości. Każdy uczeń otrzymał naklejkę z okazji Dnia życzliwości.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


LAUREATKA KONKURSU PLASTYCZNEGO

Gratulacje wygranej dla Magdaleny Żak, uczennicy klasy II naszej szkoły w profilaktycznym konkursie plastycznym pod hasłem ”Mój sposób na zdrowie – pływam i zdrowo się odżywiam”.

 

 

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


OBCHODY TYGODNIA PATRONA SZKOŁY

W dniach 8 – 10 listopada 2021r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego obchodziła Święto Patrona. Z tej okazji zorganizowano wiele imprez i uroczystości.

W poniedziałek 8 listopada uczniowie klas I – VIII, ubrani w żołnierskie stroje, uczestniczyli w zajęciach z wojskiem. Zmagali się z torem przeszkód, ćwiczyli musztrę, wzięli udział w konkursie strzeleckim.

We wtorek 9 listopada w parku Huta odbył się kolejny już Bieg Żołnierza, przygotowany we współpracy z żołnierzami z 11 Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Z. Sadowskiego w Żaganiu. Celem biegu było promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu. Bieg miał również charakter charytatywny, ponieważ każdy uczestnik mógł podarować karmę dla kota na rzecz Fundacji „Oczami kota”.

Podsumowaniem obchodów Święta Patrona Szkoły była uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, przygotowana przez uczniów kl. V i VI oraz zespół wokalno – muzyczny, która odbyła się w środę 10 listopada. Uczniowie uczcili rocznicę odzyskania niepodległości, recytując wiersze i śpiewając piosenki, upamiętniające ważne wydarzenia z historii naszej Ojczyzny.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


II MIĘDZYNARODOWA EDYCJA VI PRZERWY NA CZYTANIE

Uczniowie naszej szkoły 26.10.2021 r.. aktywnie uczestniczyli w II Międzynarodowej Edycji VI Przerwy na czytanie, pt. "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. W ramach akcji zrealizowano przerwę na czytanie podczas lekcji oraz na przerwie. W tegorocznej akcji wzięło udział ok.160 uczniów. Uczniowie czytali książki przyniesione z domu, książeczki edukacyjne SKO lub szkolne podręczniki. Dziękujmy za udział w akcji wszystkim Uczestnikom, bo bez Was nic by nie miało miejsca.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

20.10.2021 r. pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekali, że będą godnie reprezentować naszą szkołę. Następnie Dyrektor Szkoły – pan Bartosz Klimkowski pasował każde dziecko na ucznia, który stał się członkiem naszej dwójkowej społeczności szkolnej. W uroczystości uczestniczyła również Zastępca Burmistrza – pani Dorota Grzeszczak. Na koniec dzisiejszej uroczystości, SKO-wiczki z klasy III wręczyły pierwszakom upominki SKO przygotowane przez opiekuna SKO. Nie zabrakło również pamiątkowego wspólnego zdjęcia.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


BIEG DZIADOSZAN

9 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jubileuszowym XXX Biegu Dziadoszan, dedykowanego pamięci Pana Jana Trochanowskiego. Brawa dla Wojtka G., Alesii M. i Magdy S. za uzyskanie II miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkim gratulujemy ukończenia biegu.

 

 

 

 

 

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


PROGRAMOWANIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

9 października rozpoczyna się #CodeWeek2021 - największe programistyczne wydarzenie w Europie. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach programowania dla dzieci i młodzieży i zachęcamy do zgłaszania własnych inicjatyw. Serdecznie zapraszamy na warsztaty z programowania online. Kalendarium bezpłatnych wydarzeń przygotowanych przez biuro CodeWeek i partnerów znajdziecie na stronie koduj.gov.pl. W trakcie CodeWeek2021 będziemy budować proste gry zręcznościowe, poznawać języki programowania Scratch i Python, budować strony internetowe i poznawać nowe narzędzia informatyczne.

 

Szczególnie gorąco zapraszamy na inaugurację CodeWeek z Klubem Młodego Programisty już w najbliższą sobotę, 9 października o 17.00. Będzie to okazja do rozstrzygnięcia wszelkich wątpliwości dotyczących Europejskiego Tygodnia Kodowania i szansa na rozwiązanie pierwszych programistycznych zadań - uczestnicy zbudują prostą grę zręcznościową. Już teraz dołączcie do wydarzenia na Facebooku, żeby być na bieżąco.

W CodeWeek jest miejsce dla każdego – nie trzeba być specjalistą, by wziąć w nim udział, wystarczą dobre chęci. Sprawdźcie pomysły na proste wydarzenia, zrealizujcie je i zgłoście na stronie www.codeweek.eu/add. Na autorów inicjatyw CodeWeek czekają certyfikaty organizatorów i uczestników.

Zachęcamy też do śledzenia CodeWeek2021 na Facebook’u i na Instagramie.

Organizatorami wydarzeń w ramach CodeWeek2021 są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Giganci Programowania i EduSense – Uczymy Dzieci Programować.


ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji odbył się kiermasz ciast, a całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany na rzecz szprotawskiej fundacji Oczami Kota. Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się do naszej małej akcji, piekąc przepyszne smakołyki. Dzięki temu mogliśmy wesprzeć podopiecznych fundacji sporą kwotą. Dokładna kwota uzbieranych funduszy zostanie podana po podliczeniu wszystkich datków.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek, 1 października obchodziliśmy w naszej szkole dzień tabliczki mnożenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Z tej okazji nauczyciele, uczniowie i pracownicy naszej szkoły zostali przepytani ze znajomości tabliczki mnożenia, uczniowie rozwiązywali także liczne quizy i zagadki związane z tą jakże przydatną w życiu umiejętnością. Uczniowie z klasy II i III poprzez różne gry i zabawy matematyczne utrwalali znajomość tabliczki mnożenia. Wybraliśmy też szkolnych Mistrzów Tabliczkia Mnożenia. Szkolnym koordynatorem Dnia Tabliczki Mnożenia była pani matematyk Anna Nowik.

więcej informacji oraz zdjęcia na szkolnym blogu


KONKURS "PLAKAT TEATRALNY"

Zachęcamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie "PLAKAT TEATRALNY", który organizowany jest w ramach projektu "Kulturalne Pendolino". Wśród nadesłanych prac wybierzemy 45, których autorzy pojadą w kulturalną podróż do Zielonej Góry. Wycieczka jest bezpłatna (wszystkie koszty pokrywa Szprotawski Dom Kultury). Planowany wyjazd 24.10. 2021 roku, godz. 9.00 :) W programie: godz. 11.00 seans filmowy w Planetarium Wenus "Jesteśmy gwiazdami", godz. 12.45 - obiad, godz. 14.00 - lekcja teatralna z aktorami Teatru Lubuskiego, godz. 16.00 - spektakl teatralny "Marzenie Nataszy". 

Regulamin konkursu


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu 26 września 2021 obchodzone jest święto "Europejski Dzień Języków Obcych". W ramach zajęć z języka angielskiego uczniowie klas 1-3 w bardzo interesujący i pomysłowy sposób przedstawili w formie plakatów zabytki stolicy Anglii, ciekawostki dotyczące Wielkiej Brytanii oraz języka angielskiego. Uczniowie klas 4-8 rozwiązywali quizy językowe, brali udział w grach i zabawach językowych, obejrzeli film w wersji anglojęzycznej. Zajęcia zainteresowały i zmotywowały uczniów do nauki, wniosły dużo zabawy i radości w czasie zajęć.

 

 

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


"TYDZIEŃ DLA ŚRODOWISKA"

Od 20.09.2021 r. do 24.09.2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole "Tydzień dla środowiska". Nasi uczniowie wraz z wychowawcami posprzątali okolice szkoły: m.in. Park Huta, okolice stadionu oraz teren przy szkole. Na lekcjach wychowawczych obejrzeli film o segregacji śmieci, a także rozmawiali na temat ochrony środowiska i segregacji odpadów.

https://www.youtube.com/watch?v=u9bzdEBUyEM

Bardzo dziękujemy Zakładowi Usługowemu Zachód Sp. z o.o. za wsparcie naszej akcji w postaci podarowania rzeczy niezbędnych do sprzątania i udostępnienie filmu oraz materiałów dydaktycznych. Koordynatorami akcji w naszej szkole były: p. K. Weber i P. K. Kloc.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


ÓSMOKLASIŚCI Z "DWÓJKI" NAJLEPSI W GMINIE

Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021. Wyniki jakie uzyskali uczniowie naszej szkoły są wyższe niż w ubiegłym roku, pomimo trudnego okresu ze względu na naukę zdalną. Średni wynik procentowy szkoły z j. polskiego, to 58% - jest taki sam jak średni wynik okręgu i wyższy od średniego wyniku województwa i średniego wyniku gminy. Język angielski nasi uczniowie napisali na 59%. Wynik ten jest wyższy od średniego wyniku powiatu i średniego wyniku gminy, a matematykę na 38%. Wynik z matematyki jest taki sam jak średni wynik powiatu, ale wyższy niż średni wynik gminy. Absolwentom szkoły życzymy dostania się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


KANGUR 2021

Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia w konkursie matematycznym Kangur 2021. Zadania z którymi zmagają się corocznie uczniowie wymagają logicznego myślenia i wiedzy, która często wykracza ponad program. Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

 • Ocimek Bartosz – klasa II

 • Brysik Wojciech – klasa II

 • Grabowski Wojciech – klasa IV

GRATULUJEMY !

 

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

W dniu 22.06.2021 r. uczniowie z klasy czwartej oraz piątej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Cieszy nas fakt, że wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu uzyskali kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części:

 • I teoretycznej – sprawdzającej znajomość przepisów ruchu drogowego.

 • II praktycznej – dotyczącej obsługi technicznej roweru oraz umiejętność jazdy na rowerze z zachowaniem bezpieczeństwa z uwzględnieniem prawidłowego włączania się do ruchu, skrętu w lewo, skrętu w prawo, zawracania, jazdy po „ósemce", reagowania na znaki drogowe.

Dzięki doskonaleniu wiedzy i umiejętności z zakresu wychowania komunikacyjnego, młodzież jest bardziej świadoma zagrożeń wynikających z uczestnictwa w ruchu drogowym. Efektem edukacji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego są również trwałe zmiany w zachowaniu człowieka, objawiające się odpowiedzialnością za własne życie i innych uczestników ruchu drogowego, poszanowaniem prawa oraz bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych młodych uczestników ruchu drogowego.


SUKCES DWÓJKI W SKO

Podczas wakacji rozstrzygnięto Konkurs SKO dla szkół i nauczycieli. Miło nam ogłosić, że zdobyliśmy nagrodę II stopnia w Regionalnym Etapie Konkursu SKO w edycji 2019/2020. Cieszymy się z naszego sukcesu i dziękujemy za docenienie naszych działań. Gratulujemy pozostałym laureatom tego konkursu.

 

 

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


OSTATNIE POŻEGNANIE

Ze smutkiem informujemy, że odszedł na wieczną wartę Przyjaciel naszej szkoły – por. Krzysztof Jędrys, żołnierz 11 Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Z. Sadowskiego w Żaganiu, współtwórca i koordynator wielu naszych wspólnych przedsięwzięć. Krzysztofie, byłeś i na zawsze zostaniesz członkiem naszej społeczności szkolnej. Żegnaj!


ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

24.02.2020 r. uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie uczestniczyli w zajęciach z robotyki i programowania, które w naszej szkole prowadził pan Tomasz Wiktor z Spice Gears Academy z robotyką LEGO. Podczas zajęć uczniowie poznawali podstawy programowania, robotyki i mechatroniki oraz projektowali elementy wyposażenia bazy marsjańskiej. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak walki robotów, które nasi uczniowie sami zaprojektowali i skonstruowali.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


AKCJA CHARYTATYWNA

Zapraszamy do aktywnego włączenia się w charytatywny maraton dla Agaty, który odbędzie się 29.02.2020 r. w sobotę o 16.00. W sobotę na maratonie odbędą się licytację. Każdy chce pomóc. jeśli ktoś coś chce jeszcze dodać proszę o kontakt. MAMY JUZ TYLE:

 1. VOUCHER SESJA ZDJĘCIOWA Agnieszka Niewiara

 2. VOUCHER SALON FRYZJERSKI Anna Sobczyk Druciarek

 3. VOUCHER MASAŻ EDYTA PRUS.

 4. VOUCHER GABINET FIZJOTERAPIA Marcin Kotas

 5. KOSZULKA I PLYTA ZESPÓŁ NADIJA.

 6. BON NA KOLACJĘ DO RESTAURACJI FIGARO.

 7. KOSZULKI SPORTOWE MG- GN OUTLET Marta Gul Gnach

 8. VOUCHER MASAŻ Edyta Polowy Jabłońska

 9. OBRAZY FIRMA CONSALNET SA

 10.  KARNET OPEN DO FITNESSTEAM.

 11. POMIARY MASY CIAŁA WAGA tanita

 12. SESJA ZDJECIOWA MARIOLA RATUSZNA

 13. Ciasta

 14. MATA TURYSTYCZNA OD FIRMY ROMADO.

 15. VOUCHER mini SPA AFRODYTA

 16. BIŻUTERIA WIOLETTA POPŁAWSKA

Zapraszamy

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

20.02.2020 r. w Urzędzie Miejskim w Szprotawie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Olaf Kotowski, Fabian Rajkiewicz, Tomasz Koszela i Dawid Laudacki.

 

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

18.02.2020 r. w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie odbył się Konkurs Recytatorski. Komisja po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Kategoria I - klasy I-III SP:

 • Wojciech Grabowski (kl. III)

 • Oliwia Bansik (kl. II)

 • Julia Ilczyszyn (kl. III)

Kategoria II - klasy IV-V SP:

 • Adam Małolepszy (kl. V)

 • Lena Banaszkiewicz (kl. V)

Kategoria III - klasy VI-VIII SP:

 • Pola Rapiej (kl. VII)

 • Michał Tuz (kl. VII)

 • Maja Śliwińska (kl. VI a)

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu konkursu, który odbędzie się 27.02.2020 r. w Szprotawskim Domu Kultury.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE

W dniach 10 - 14.02.2020 r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie "Tydzień Bezpieczeństwa w Internecie". Uczniowie w poszczególnych dniach uczestniczyli w zajęciach mających na celu przybliżenie oraz przypomnienie problematyki bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Tematyka zajęć:

 • Klasy I - III - kreskówki z serii "Owce w Sieci".

 • klasa IV - Internet bez hejtu.

 • Klasa V - 3... 2... 1... Internet.

 • Klasy VI - Media - wybieram świadomie, korzystam bezpiecznie.

 • Klasa VII - Jak korzystać z zasobów Internetu, aby sobie nie zaszkodzić.

 • Klasa VIII - Stalking, hejting, cyberprzemoc.

Również na lekcjach informatyki i zajęć komputerowych poruszano tematy związane z bezpieczeństwem w Internecie.

Dzień Bezpiecznego Internetu świętowaliśmy 11 lutego 2020 r. pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!" w tym dniu w bibliotece szkolnej wyświetlane były kreskówki z serii "Owce w Sieci" oraz przeprowadzono Konkurs Znawcy Internetowego Bezpieczeństwa.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


BAL KARNAWAŁOWO - WALENTYNKOWY

13.02.2020 r. odbył się Bal Karnawałowo - Walentynkowy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie. Dzieci świetnie się bawiły, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Tuż pod koniec balu dla klas I-III, na salę wkroczyły klasy IV-VIII i przez chwilę w balu uczestniczyły wszystkie klasy SP2. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy i gdy czas zabawy dla klas I-III dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Starsi uczniowie również bawili się do upadłego. Największą popularnością cieszyły się utwory: "Helikopter", "Macarena", "Czekolada", w rytm których bawiła się cała sala. Kolejny bal już za rok.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


ZAJĘCIA Z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA

10.02.2020 r. Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Szprotawie uczestniczyli w zajęciach z robotyki i programowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie. Podczas zajęć uczniowie pracowali z Photonem - interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną wprowadził uczniów w świat nowych technologii. Dziękujemy bibliotekarzowi MBP - pani Małgorzacie Ryks za zaproszenie.

 

 

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku


JUBILEUSZOWY KONKURS SKO

22.01.2020 r., z okazji 85. urodzin SKO szkolny opiekun SKO – pani Monika Twardziak – Kocik zorganizowała we współpracy z 1. Oddziałem PKO BP w Szprotawie - Międzyszkolny Jubileuszowy Turniej SKO. W zabawie wzięło udział 12 drużyn z okolicznych szkół: SP Przecław, SP Wiechlice, SP Leszno Górne, SP Długie, SP Małomice, SP Chichy, SOSW Szprotawa, SP1 Szprotawa, SSP Szprotawa, NSP Bukowina Bobrzańska, SP Siecieborzyce no i my SP2 Szprotawa. Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych, rozwiązywaniu zaszyfrowanej krzyżówki, układaniu tangramu z datami i wydarzeniami z historii SKO, wyszukiwaniu w wykreślance słów związanych z SKO, układaniu sudoku SKO, znajdowaniu różnic na obrazkach oraz przeliczaniu monet i odgadnięciu hasła na podstawie wyliczonych kwot. W międzyczasie uczniowie mogli obejrzeć przygotowaną przez panią Monikę wystawę, prezentującą historię SKO. Na koniec turnieju wszyscy SKO-wicze zostali nagrodzeni gadżetami SKO. Oczywiście nie mogło zabraknąć maskotek - Lokatki i Hatetepesa, z którymi wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy Pani Uli Langier za zaangażowanie i trud włożony w organizację turnieju, Pani Arletce Kacan za pomoc w przeprowadzeniu konkurencji turniejowych, a Panu Dyrektorowi Czesławowi Szczepanikowi za ufundowanie nagród dla wszystkich uczniów. Uczniom i Opiekunom z zaprzyjaźnionych szkół dziękujemy za chęć udziału w naszym turnieju oraz świetną zabawę i zdrową rywalizację. Miło nam było Was gościć w progach naszej szkoły.

więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku

 1  2  3  4  5  6  następna>


Nasza szkoła