im. Wojska Polskiego w Szprotawie

Informacje

Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie. Z naszej witryny dowiesz się o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach uczniów oraz znajdziesz informacje na temat naszej placówki.

Samorząd Uczniowski

Najważniejszą organizacją dzieci i młodzieży w naszej szkole jest Samorząd Uczniowski. Tworzą ją uczniowie wybrani w tajnym, bezpośrednim głosowaniu, spośród wszystkich przedstawicieli samorządów klasowych. Dzięki pracy w samorządzie, uczniowie rozwijają swoją samorządność, uczą się odpowiedzialności i świadomego podejmowania decyzji. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022 jest pani Bogumiła Lewandowska, a rzecznikiem praw ucznia pani Krystyna Weber. W skład Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie wchodzą:

• Przewodnicząca:

• Zastępca przewodniczącej:

• Sekretarz:

Regulamin Samorządu Uczniowskiego - otwórz

Praca samorządu w bieżącym roku szkolnym:

1. Udział w corocznej akcji "Sprzątanie Świata"

2. Czuwanie nad prawidłowym przebiegiem imprez szkolnych i apeli:

• Święto Niepodległości

• Dyskoteka z okazji Andrzejek oraz Walentynek