WARSZTATY JĘZYKA NIEMIECKIEGO ZE STUDENTAMI Z NIEMIEC

Dnia 28.04.2017 roku już po raz kolejny odwiedziła naszą placówkę grupa studentów polsko – niemieckiej pracy socjalnej z Cottbus. Studenci przygotowali dla uczniów naszej szkoły warsztaty języka niemieckiego. Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch grupach. Wzięli w niech udział uczniowie S.P i Gimnazjum. Zarówno dzieci, jak i młodzież były pod wrażeniem gier i zabaw leksykalnych, które przygotowali dla nich studenci, a studenci byli mile zaskoczeni poziomem językowym naszych uczniów. Wszyscy bardzo dobrze się bawili "po niemiecku” i już nie mogą doczekać się polsko – niemieckiego spływu kajakowego, który odbędzie się w czerwcu. Warsztaty języka niemieckiego z jego rodzimymi użytkownikami oraz spływy kajakowe, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszej placówki odbywają się w naszej szkole dzięki współpracy pani Kamili Kloc z Centrum Kształcenia i Wymiany w Szprotawie, które prowadzi pan Jakub Boryna.