MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LICZBY PI W ZESPOLE SZKÓŁ W SZPROTAWIE

14 marca obchodzony jest Międzynarodowe Święto Liczby Pi. Dzień ten obchodzony jest co roku, głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych. Datę święta wybrano z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data "14 marca” zapisywana jest w USA jako "3.14”.

Pierwsze obchody tego dnia miały miejsce w 1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco z inicjatywy Larry’ego Shawa. W języku angielskim słowa pi oraz pie, czyli ciasto mają zbliżoną wymowę, a placki często są okrągłe. Z tego powodu w Dniu Liczby Pi podawanymi daniami są ciasta.

Uczniowie naszej szkoły na tę okazję przygotowali własne wypieki, które zachwycały pomysłowością wykonania i smaku. Po krótkiej prezentacji na szkolnym korytarzu zostały pokrojone przez panią dyrektor i każdy spragniony słodyczy mógł śmiało skosztować wytworów swoich kolegów i koleżanek. Ciasta osłodziły nam dzień, a twórcom wypieków zagwarantowały zasłużone nagrody. Sponsorami nagród byli: firma Record System PW A. Brojanowski, sklep Komputerowy Dpi D. Makuch, ksiegarnia ERMAX J. Pruchnicka, Bank BGŻ BNP Paribas S.A oraz Bank Zachodni WBK. To był z pewnością najsłodszy dzień w ciągu całego roku szkolnego.