OD KAMIENNEJ TABLICZKI DO E-KSIĄŻKI

07.03.2017 r. uczniowie klasy II gimnazjum pod opieką polonistki – pani Barbary Kassy oraz bibliotekarza – pani Agnieszki Śliwińskiej uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych "Od kamiennej tabliczki do e-książki", przygotowanych przez panią Dagmarę Bronk – bibliotekarza Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie”. Uczniowie podzielenie na 6 grup poznawali historię książki. Pierwsza grupa zajęła się glinianymi tabliczkami, druga tworzyła papirusowy zwój, trzecia - księgi pergaminowe, czwarta - książkę z papieru, piąta - książkę drukowaną, natomiast szósta zajęła się nagraniem e-book’a ("Ptasie radio" J. Tuwim). Gimnazjaliści z ogromnym zaangażowaniem brali udział w tworzeniu swojej książki.