Tydzień patrona w Szkole Podstawowej nr 2 w Szprotawie

Od 6 do 10 listopada 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Patrona. Samorząd Uczniowski we współpracy z 11 Batalionem Dowodzenia w Żaganiu zaplanował na ten tydzień kilka przedsięwzięć.

6 listopada 2017 odbył się Dzień z Żołnierzem. Uczniowie ubrali się tego dnia w moro, bądź element żołnierski. W tym dniu miały też miejsce zajęcia z żołnierzami z 11. Batalionu Dowodzenia im. gen. broni Zygmunta Sadowskiego z Żagania. Klasy I-III SP obejrzały podstawowy sprzęt wojskowy, było też maskowanie oraz malowanie twarzy. Uczniowie z klas IV-VI SP rywalizowali ze sobą podczas żołnierskiego toru przeszkód. Natomiast młodzież z klasy VII SP oraz gimnazjaliści przeszli trening musztry pod czujnym okiem żołnierzy.

8 listopada odbył się V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Wojskowej przygotowany przez panie: Halinę Józefowską oraz Krystynę Weber przy współpracy z panią Julią Buchowską.
W konkursie zaprezentowały się duety wokalne reprezentujące szkoły z terenu Gmin: Szprotawa i Małomice, które wykonywały utwory wojskowe.

9 listopada zorganizowany został II Bieg Patrona. Organizatorami biegu byli nauczyciele wychowania fizycznego - pani Bogumiła Lewandowska oraz pan Krzysztof Adamczak przy wsparciu żołnierzy z 11. bdow. Trasa biegu zlokalizowana była na terenie Parku Huta przy ul. Sobieskiego. Bieg miał również charakter charytatywny - osoby, które zgłosiły chęć udziału w biegu przekazywały karmę dla kotów z Fundacji „Oczami Kota”.

10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów z klasy VI a i VI b pod opieką wychowawczyń: pani Beaty Marciniak oraz pani Agnieszki Wlazło. Oprócz występów uczniów wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej mogli wysłuchać piosenek i pieśni patriotycznych zaśpiewanych przez zespół wokalny z naszej szkoły prowadzony przez panią Julię Buchowską oraz żołnierzy z zespołu muzycznego reprezentującego 11 bdow w Żaganiu.