NARODOWY DZIEŃ SPORTU

Narodowy Dzień Sportu to wyjątkowy dzień w roku, kiedy zwraca się uwagę na wszystkich, którzy kochają sport. Pokazuje się, jak wielu Polaków żyje aktywnie! Tego dnia w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany jest dzień otwarty. Polacy mogą nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z wielu dyscyplin sportowych, a część z nich może odbyć trening z największymi sławami polskiego sportu – mistrzami i olimpijczykami. Poprzez Narodowy Dzień Sportu:

• Pokazuje się jak szeroka jest sportowa oferta Polski;

• Daje się możliwość spróbowania nieodpłatnie nowych sportów każdemu, kto będzie chciał wziąć udział w imprezie;

• Organizuje się treningi z najlepszymi polskimi sportowcami dla amatorów.

• Promuje się sport i aktywny tryb życia!

6 października 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Szprotawie, nauczyciele wychowania fizycznego, aktywnie włączając się w obchody Narodowego Dnia Sportu, przygotowali uczniów ścieżkę zdrowia w sali gimnastycznej oraz zajęcia z aerobiku i tańca na korytarzu szkolnym podczas przerw.