Pierwsza lekcja bankowości

2 października uczniowie klasy II szkoły podstawowej wzięli udział w ciekawej lekcji związanej z oszczędzaniem poprowadzonej przez pracownice PKO BP w Szprotawie - Panią Ulę Langier oraz Panią Ewelinę Radziszowską. Uczniowie podczas warsztatów sprawdzali swoją wiedzę odpowiadając na pytania dotyczące waluty polskiej i zagranicznej, dowiedzieli się jakie są zabezpieczenia banknotów oraz przekonali się w jaki sposób można odróżnić fałszywy banknot od prawdziwego. Panie przybliżyły też dzieciom serwis internetowy SKO, uczniowie dowiedzieli się jak zakłada się skarbonki, w jaki sposób i za co można zdobyć odznaki, jak zaplanować i rozłożyć w czasie oszczędzanie na realizację swoich marzeń. Uczniowie rozwiązywali również quiz ze znajomości pieniędzy. Najaktywniejsi słuchacze otrzymali gadżety SKO. Na koniec spotkania klasa stanęła do pamiątkowego zdjęcia z maskotką SKO, czyli z Żyrafką Lokatką, która w tym dniu odwiedziła naszą szkołę.