Leśne obserwacje

Trzeciego października uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawczyniami p. N. Sakutą i H. Józefowską udali się na wycieczkę do lasu. Pierwszy etap wyprawy to podziwianie ogromnego, kilkusetletniego dębu „Chrobry” w Piotrowicach. Dzieci z uwagą słuchały opowieści pana Henryka. Potem odbyło się grzybobranie, niektórym udało się znaleźć piękne okazy borowików i podgrzybków. Następnie wszyscy udali się do szkółki leśnej w Suchej Dolnej. Tam odbyło się ognisko. Uczniowie z apetytem zajadali samodzielnie upieczone kiełbaski. Po szkółce leśnej oprowadzała uczniów pani Anita. Wyjaśniła specyfikę pracy leśnika, pokazała miliony sadzonek drzew iglastych, liściastych i owocowych. Uczestnicy wycieczki podziwiali przepiękne kolory jesiennych liści i byli zachwyceni pobytem w lesie.