OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Z tej okazji w bibliotekach w całej Polsce odbywa się czytanie połączone z zajęciami literackimi dla najmłodszych. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie zorganizowała spotkanie, w którym 29.09.2017 r. uczestniczyli uczniowie z klas I - III Szkoły Podstawowej nr 2 w Szprotawie wraz z paniami wychowawczyniami oraz bibliotekarzem szkolnym. Podczas spotkania, uczniom czytali przedstawiciele różnych zawodów. W Bibliotece powstało 10 stanowisk, gdzie zaproszeni goście zadawali zagadki i czytali wierszyki. Można było spotkać strażaka, pielęgniarkę, policjanta, leśnika, maszynistę pociągu, kucharkę, strażnika miejskiego, żołnierza, pracownika banku PKO oraz aptekarza.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytających gości i aktywnie brali udział podczas tego wyjątkowego spotkania!