Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem tej akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W tygodniu poprzedzającym to święto uczniowie naszej szkoły przypominali sobie mnożenie i dzielenie. Na korytarzu szkolnym wisiały działania, dzięki którym podczas przerw uczniowie utrwalali sobie tabliczkę mnożenia. W ostatni piątek września na przerwach uczniowie losowali działania z tabliczką mnożenia i je rozwiązywali. Egzaminatorki z kl. IVa i IVb szybciutko sprawdzały wyniki i za wszystkie prawidłowe wręczały uczestnikom oznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia. Na lekcjach matematyki natomiast uczniowie pracowali w grupach i rozwiązywali zagadki matematyczne oraz zadania z wykorzystaniem tabliczki mnożenia. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w szkolne obchody Dnia Tabliczki Mnożenia.