spływ kajakowy po rzece Pliszce

W dniach 07.06. – 09.06. 2017r. tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Kamilą Kloc, p. Jakubem Boryną wyruszyli na spływ kajakowy po rzece Pliszce. Towarzyszyli nam studenci polsko - niemieckiej pracy socjalnej z Cottbus, którzy przygotowali dla naszych podopiecznych bogaty i bardzo interesujący program nauki języka niemieckiego. Jak zwykle podzieleni na polsko - niemieckie pary wyruszyliśmy kajakami na znajome szlaki i podziwiając piękno Puszczy Rzepińskiej płynęliśmy pokonując przeszkody przygotowane przez pracowite bobry, których nie brakuje w tym regionie Polski. Wieczorami braliśmy udział w warsztatach kulinarnych po niemiecku. Wspólnie przygotowaliśmy tradycyjną, niemiecką "Kartoffelsalat” i i "Stockbrot” – chleb pieczony w ognisku według brandenburskiej receptury. Udało się też złowić świeże ryby, które razem usmażyliśmy. Studenci przygotowali dla naszych uczniów polsko - niemieckie gry terenowe, które cieszyły się powodzeniem wśród młodzieży. Dni kończyliśmy przy ognisku, gdzie wspólnie wymienialiśmy się przysłowiami z naszymi przyjaciółmi z Niemiec. Jak zwykle nie obyło się bez polsko - niemieckich piosenek w towarzystwie gitary. Kolejny już polsko - niemiecki spływ kajakowy odbył się dzięki współpracy naszej placówki z Centrum Kształcenia i Wymiany w Szprotawie, które koordynuje p. Jakub Boryna.