Finał konkursu „Smakowite SKO”

28 lutego odbył się finał konkursu "Smakowite SKO" zorganizowany przez Bank PKO BP w Szprotawie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna SKO-wiczów z klasy IIa w składzie: Julia Laudacka, Aleksandra Chutko oraz Jędrzej Dąbrowski. Uczniów przywitał i konkurs otworzył Dyrektor Banku PKO BP w Szprotawie - Pan Czesław Szczepanik, a konkurs prowadziła nauczycielka z Zespołu Szkół w Małomicach. Na początek uczniowie sprawdzali się w kilku konkurencjach kulinarnych: segregowali warzywa i owoce do osobnych misek, podrzucali naleśnika na patelni, rozpoznawali po zapachu, a potem po smaku wyciśnięty sok. Następnie uczniowie mieli do wykonania kilka zadań. Najpierw ułożyli palmy z owoców, które trzeba było oczywiście obrać i pokroić. Potem uczniowie z przygotowanego ciasta musieli uformować pizzę i przygotować ją do upieczenia. Po wyciągnięciu z pieca, pizza trafiła do uczniów i można było jej skosztować. Jednym z trudniejszych zadań dla naszych uczniów okazało się ubijanie piany z białek. Ostatnia konkurencja polegała na ułożeniu Lokatki z naleśników i udekorowanie jej według własnego pomysłu. Wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami i otrzymali piękne nagrody, ufundowane przez Bank PKO BP w Szprotawie. Bardzo dziękujemy za świetną zabawę, nowe doświadczenia kulinarne, integrację z SKO-wiczami z zaprzyjaźnionych szkół oraz piękne nagrody.