KONKURS POETYCKI

21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Poezji.. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie zorganizowała konkurs poetycki pod hasłem "O zwierzętach w poezji”. Konkurs był adresowany dla drugich i trzecich klas szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: kl. II a - Adam Małolepszy i Oskar Jankowski (uczniów przygotowała pani Nela Sakuta), kl. II b - Lena Banaszkiewicz i Dawid Szklarski (uczniów przygotowała pani Halina Józefowska), kl. III a - Maja Śliwińska i Lena Rogodzińska (uczennice przygotowała pani Ewa Czapla) oraz kl. III b - Zuzanna Niewiara i Blanka Wiącek (uczennice przygotowała pani Danuta Ronij). Jury po wysłuchaniu ponad 40 uczestników z trzech szprotawskich szkół, wyłoniła zwycięzców.

W kategorii klas drugich wyróżnienia otrzymali: Adam Małolepszy i Oskar Jankowski.

W kategorii klas trzecich wyróżnienie otrzymała Zuzanna Niewiara.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy podziękowania za udział w konkursie. Konkurs odbył się dzięki stałej współpracy Biblioteki Miejskiej z bibliotekami szkolnymi szprotawskich szkół podstawowych.