Spotkanie z Mistrzem

20 marca 2017r w ramach akcji "Szkoła Sportowych talentów” w Zespole Szkół w Szprotawie złożył wizytę absolwent szkoły Oskar Stachnik - aktualny wicemistrz świata juniorów w rzucie dyskiem. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej, którzy mieli świetną okazję aby dowiedzieć się jak osiągnąć sukces. Zadawane przez uczniów pytania nie zawsze były związane ze sportem, ale większość z nich dała przekonanie, iż warto mieć wiarę w sukces i swoje marzenia. To właśnie marzenia i siła walki nadają życiu prawdziwy sens. Zycie naszego sportowca nie jest usłane różami. Jest to ciężka praca, wyczerpujące treningi i brak czasu na naukę i dla najbliższych, aczkolwiek ma to też swoje dobre strony, które przejawiają się dobrym samopoczuciem, możliwością zwiedzania różnych krajów, a nawet i kontynentów. W dalszej części spotkania Oskar zaprezentował zdobyte przez siebie trofea, w tym ten obecnie najcenniejszy – srebrny medal mistrzostw świata. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie z naszym mistrzem. Serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy kolejnych sukcesów.