Dzień Matematyki

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. W tym roku szkolnym przebiegał on pod hasłem "Pieniądze to nie wszystko". W naszej szkole Dzień Matematyki obchodziliśmy 13 marca 2017r. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej pracowali w grupach na lekcjach matematyki rozwiązując zadania, rozszyfrowując rebus, rozwiązując krzyżówkę oraz układając banknoty z puzzli. Uczniowie klas IV - VI rozwiązywali na lekcjach matematyki zadania, a gimnazjaliści zmierzyli się z dość trudną krzyżówką matematyczną. Zadania przygotowała nauczycielka matematyki - Pani Zdzisława Orman - wicedyrektor szkoły. Na lekcjach języka polskiego pojawił się również akcent matematyczny, ponieważ uczniowie pisali wypracowania i rozprawki na temat "Pieniądze to nie wszystko". Na korytarzu szkolnym zawisły plakaty słynnych matematyków wykonane przez uczniów naszej szkoły.