"TO NIE JEST TRUDNE – ZMAGANIA ORTOGRAFICZNE W ZESPOLE SZKÓŁ W SZPROTAWIE”

03 marca 2017 roku w Zespole Szkół w Szprotawie przy ulicy Sobieskiego 58 odbył się Rejonowy Konkurs Ortograficzny "Złote Pióro 2017 – potyczki ortograficzne”. W szkole pojawiło się ponad 120 uczniów z 9 szkół rejonu żagańskiego. O godzinie 9.30 dzieci od klas I-ych szkoły podstawowej do VI-ych zmagały się z trudnościami ortograficznymi. Na początku było dyktando. Następnie dzieci rozwiązywały test. W czasie sprawdzania prac uczniowskich przez komisje konkursowe, dzieci uczestniczące w konkursie zgromadziły się w sali gimnastycznej, by w miłej i przyjaznej atmosferze spędzić czas oczekiwania na wyniki konkursu. Po zakończeniu Dyrektor Szkoły Pani Alicja Wojtowicz ogłosiła wyniki konkursu, a następnie z panem Pawłem Chylakiem, Burmistrzem Szprotawy, wręczyła dyplomy i nagrody ufundowane przez PZU w Szprotawie. I tak w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

• I miejsce Fabian Barylak – ZS PSP Małomice

• I miejsce Nadzieja Krawiec – ZS PSP Małomice

• II miejsce Kamila Krupa – ZS SP2 Szprotawa

• III miejsce Kacper Jezierski – ZS1 SP1 Szprotawa

To był ostatni etap Rejonowego Konkursu Ortograficznego. Czas także podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia konkursu w miłej atmosferze. W prace byli zaangażowani nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Szprotawie. Wszystkim gorąco dziękujemy za wsparcie i odrobinę uśmiechu na twarzach uczestników konkursu. 18 marca 2017 roku kolejny etap i wszystkim uczestnikom życzymy połamania piór i dalszych sukcesów.